קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות

חדשות

  הקרנת סרטי בוגרים - המחלקה לקולנוע. שישי 15.6 09:15 יס פלנט הקרנת סרטו של אלירן אליה "קשת בענן" בסינמטק תל אביב בית הספר מברך את תלמידי המחלקה לכתיבה, עם הוצאת ספריהם 'מות האדמו"ר' - סיפור חייו של אדם ברוך - נשיא ביה"ס לשעבר  

יצירת קשר

לקבלת מידע מלא\י פרטים ואחד מיועצי הלימודים יצור איתך קשר:
 
אינני מעוניינ\ת לקבל מידע פרסומי

הישגי בוגרים

כל בית ספר לאמנות הוא סוג של חממה. בית הספר עוטף את הסטודנט ומנהל עימו יחסים של ביקורת-דאגה, ואז לאחר תום הלימודים, הסטודנט נחשף לעולם מעשי מאד וקצר רוח.

"קמרה" מנסה למתן את המעבר הזה, מהחממה לעולם ולהכיר את הסטודנטים שלה לאנשי אמנות, הקולנוע, ההי-טק, התעשייה והתקשורת, כבר במהלך תקופת הלימודים.

אודות בית הספר

 

'קמרה אובסקורה' בית הספר לאמנות נוסד בשנת  1978 ובמהלך השנים הכשיר אלפי בוגרים מצטיינים בכל ענפי האמנות, תעשיית הקולנוע, המדיה והתקשורת. בוגרים אלו מתברכים בהישגים רבים בארץ ומחוצה לה, מציגים ומצטיינים בפסטיבלים ישראליים ובינלאומיים רבים.

בבית הספר שלוש מחלקות במתכונת לימודים מלאים;  צילום, קולנוע, כתיבה ומערך קורסי חוץ.

 

בית הספר 'לסאונד – בית הספר הישראלי לעיצוב והנדסת קול' – עמית ל'קמרה אובסקורה' ותלמידי 'קמרה' מוזמנים להרחיב את לימודיהם גם בתחומי הסאונד.

 

מסלול לימודים לתעודת הנדסאי מטעם מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה), משולב בלימודי המחלקה לקולנוע, והחל  משנת 2013 מפעיל בית הספר את מסלול זה בהצלחה יתרה.


הלימודים ב'קמרה אובסקורה' מתמקדים במקצועות ויזואליים-יצירתיים המקיימים דיאלוג ויחסי גומלין עם קידמת הטכנולוגיה, עם עולם המדיה ועם עולם האמנות.
שיתופי הפעולה הבין מחלקתיים, קורסים וסדנאות הנלמדים במשותף, תורמים רבות להפריה הדדית, להרחבת תחומי הידע, הנסיון ושיכלול השפה החזותית בכלל ולהעמקת היצירה בכל אחת מן המחלקות באופן ספציפי.

 

בית הספר המכשיר מגוון תלמידים במסלולי לימוד שונים, ער למתח הבונה בין אמן לאומן ובין מקצוענות לאמנות,  ותכנית הלימודים משלבת בהתאם  עתיד במסורת עבר, הון לימודי  והכשרה מקצועית, ומאתגרת את התלמידים לחשיבה עירנית, מעורבת וביקורתית.

מיטב אנשי המקצוע, האקדמיה ואמנים-יוצרים נמנים על סגל המורים, גוף הוראתי המעמיד לרשות התלמידים הרכב ייחודי ועשיר של תחומי ידע וניסיון מקצועי.

 

במהלך שנת הלימודים בית הספר מארח אמנים ויוצרים פעילים בתחומי התרבות, האמנות והתעשייה ומקיים ימי עיון בעניינים אקטואליים; דיונים בנושאי זכויות יוצרים במוסיקה, בקולנוע ובטלוויזיה, מגמות והתפתחות בתעשיית האנימציה, דיון על תעשיית הטלנובלות ויום עיון על אופני ייצוג של השואה בקולנוע. כמו גם פרויקטים משותפים עם גופים ומוסדות; פארק המיחזור חירייה – המרכז לחינוך סביבתי, איגוד ערים דן לתברואה,  "מסע",  מרכז הצפייה 'יד ושם' ועמותת אדריכלים מאוחרים בישראל לצדם של  ערבי השקה משותפים עם הוצאות ספרים ועוד.

 

בבית הספר; חדרי הרצאות, סדנאות, אולפן צילום, חדרי מחשבים, מעבדה דיגיטלית, חדר חושך, מעבדה לפיתוח והדפסה בשחור-לבן, סטודיו לצילום וחדר אנימציה. לבית הספר ספריית עיון (הספרייה ע"ש דוד ארנפלד) הכוללת כ-400 כותרים בנושאי צילום, קטלוגים וספרי אמנות, וידאו, קולנוע וטכנולוגיה של צילום. כמו גם  ספריית סרטי השאלה המכילה מעל ל-1,000 כותרים. בבית הספר פועלים אולם קולנוע דיגיטלי (המקרין בתקן HD ובטכנולוגיית Blu-ray ומערכת סאונד היקפית), קפיטריה ורחבת כינוס, מחסן ציוד, משרד ראשי ומשרדים לראשי המחלקות ומזכירות. מתקני בית הספר מותאמים ונגישים למוגבלי היכולת.