קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות

חדשות

  הקרנת סרטי בוגרים - המחלקה לקולנוע. שישי 15.6 09:15 יס פלנט הקרנת סרטו של אלירן אליה "קשת בענן" בסינמטק תל אביב בית הספר מברך את תלמידי המחלקה לכתיבה, עם הוצאת ספריהם 'מות האדמו"ר' - סיפור חייו של אדם ברוך - נשיא ביה"ס לשעבר  

יצירת קשר

לקבלת מידע מלא\י פרטים ואחד מיועצי הלימודים יצור איתך קשר:
 
אינני מעוניינ\ת לקבל מידע פרסומי

הישגי בוגרים

כל בית ספר לאמנות הוא סוג של חממה. בית הספר עוטף את הסטודנט ומנהל עימו יחסים של ביקורת-דאגה, ואז לאחר תום הלימודים, הסטודנט נחשף לעולם מעשי מאד וקצר רוח.

"קמרה" מנסה למתן את המעבר הזה,מהחממה לעולם ולהכיר את הסטודנטים שלה לאנשי אמנות, הקולנוע, ההי-טק, התעשייה והתקשורת, כבר במהלך תקופת הלימודים.

אנו עושים זאת באופנים ובהיקפים שאינם מקובלים במוסדות אחרים. הפקת תצוגות סוף שנה והקרנות בכורה של סרטי בוגרים, שאליהן מוזמנים נציגי העיתונות והתעשייה, חשיפת עבודות הסטודנטים באמצעות פרסומי ההוצאה לאור של "קמרה" וייזום פרויקטים מיוחדים, המפגישים בין הסטודנט לאנשי המקצוע.

פעילות מקיפה זו, בשילוב עם הניסיון המעשי הרב שנצבר במהלך הלימודים, מציבים את הסטודנט הבוגר שלנו בעמדת פתיחה יתרונית, בבקשו להיכנס לעשייה מקצועית.מרב בוגרי "קמרה" המשתלבים מדי שנה בקהילה המקצועית היוצרת.רוכשים לעצמם מעמד והערכה, מהווים את התמורה שאנו מתברכים בה.

 

דצמבר 2016

 

ברכות לאלירן אליה על סיום צילומי ה "פיצ'ר" (סרט עלילתי באורך מלא) הראשון שלו.

הסרט "מוטלים בספק" מופק בעידוד קרן הקולנוע הישראלית ויצא לבתי הקולנוע בקיץ הקרוב.
 
אלירן הוא בוגר מצטיין של מחזור 2012 של המחלקה לקולנוע, סרט הגמר שלו "קשת בענן" השתתף בפסטיבלים רבים בארץ ובחול ובינהם פסטיבל הסרטים ירושליים ופסטיבל הסטודנטים הבינלאומי.
 

יוני 2016

ברכות לאמיר פרכלדין בוגר המחלקה לקולנוע  שנת 2015 על זכיית סרטו, סרט גמר לימודיו "בין שתי מיתות", בפרס הבימוי הטוב ביותר בפסטיבל סרטי הסטודנטים הבינלאומי ה18 לסרטי סטודנטים תל אביב 2016.

 בנוסף זכה אמיר במענק פיתוח תסריט לסרט עלילתי באורך מלא מטעם הקרן לקולנוע הישראלי אשר צילומיו של הסרט יתקיימין בחורף 2017.

אוגוסט  2015

אבישי סיון, ממשיך לגרוף פרסים...

ברכותינו לאבישי סיון, במאי ובוגר המחלקה לקולנוע, עם זכיית סרטו "תיקון" בפרס מיוחד של חבר השופטים בפסטיבל לוקרנו. זהו הפרס השני בחשיבותו בפסטיבל. חבר השופטים ציין לשבח גם את עבודתו של צלם הסרט, שי גולדמן. זאת בהמשך לזכייתו בחודש שעבר בפסטיבל ירושלים, בפרס הסרט הטוב ביותר וכן בפרסי התסריט, הצילום (שי גולדמן), השחקן המצטיין (חליפה נאטור) וציון לשבח מטעם פורום מבקרי הקולנוע.

שאפו !

 

ברכותינו לארז תדמור, במאי, תסריטאי ובוגר המחלקה לקולנוע, עם פרסום מועמדויות בתחרות פרסי אופיר

ארץ פצועה', סרטו של ארז תדמור, במאי, תסריטאי ובוגר המחלקה לקולנוע, מועמד בתחרות פרסי אופיר 2015 ללא פחות מ-  11 קטגוריות ואלו הן:

הסרט הטוב ביותר | בימוי – ארז תדמור | השחקן הטוב ביותר – רועי אסף | שחקן המשנה הטוב ביותר – דביר בנדק | התסריט הטוב ביותר – ארז תדמור ושלמה אפרתי | הצילום הטוב  ביותר – אסף סודרי | עריכה – עינת גלזר זרחין | עיצוב אמנותי | עיצוב פסקול | מוזיקה מקורית | איפור

טקס פרסי אופיר יתקיים ביום שני, 21.9, עד אז מחזיקים אצבעות

 

 

מאי 2015

קאן, צרפת, 'אחרי החגים', סרט הגמר של דנה בירקאן בוגרת המחלקה לקולנוע, נבחר להשתתף בתכנית Short Film Corner, במסגרת פסטיבל קאן.

 

נובמבר 2014

ישראל, סרטם הקצר של שרון מימון וטל גרניט "חופש גדול" מבין עשרת הסרטים שנבחרו לעלות לשלב הבא ברשימת המועמדים המתמודדים לפרס האוסקר לסרט הקצר הטוב ביותר.


מימון - בימאי, תסריטאי ובוגר המחלקה לקולנוע, ושותפתו טל גרניט, עובדים כצמד יוצרים. סרטם האחרון 'מיתה טובה', גרף את מספר המועמדויות הרב ביותר במסגרת תחרות פרסי אופיר 2014 וזכה בארבעה פרסים בתחרות. בפסטיבל ונציה זכה בפרס חביב הקהל, ומוקרן כעת בבתי הקולנוע בארץ.


סרטם הקצר 'חופש גדול' (22 דק') נוצר לפני כשנתיים, השתתף, בתחרות הסרטים הקצרים של פסטיבל סאנדנס 2013, ונבחר מתוך 141 סרטים קצרים שהורשו להתמודד השנה בקטגוריה זו בתחרות האוסקר 2015. בהצלחה!

 

אוקטובר 2014

תל אביב, ישראל, 'מתרחק ממשהו, נועץ בו עיניו' - תערוכת היחיד של יאיר ברק, בוגר המחלקה לצילום, אמן ומרצה, מוצגת במוזיאון תל אביב לאמנות, הגלריה לפיסול.


מאז סיים לימודיו, הציג ברק בעשרות תערוכות קבוצתיות ויחיד, האחרונה, בחודש פברואר השנה- Speaking Generally, תערוכת יחיד - בגלריה ג'ולי מ. בתל-אביב.

 

ספטמבר 2014

ונציה, איטליה. 'מיתה טובה' סרטם של שרון מימון, במאי ובוגר המחלקה לקולנוע, וטל גרניט, זכה בפרס חביב הקהל במסגרת 'ימי ונציה' המתרחשת תחת מטריית הפסטיבל. בנוסף זכה הסרט ב'פרס בריאן' מטעם אגודת האתיאיסטים לקידום חילונות וסובלנות.
הסרט 'מיתה טובה' הוביל את רשימת המועמדים לפרס אופיר 2014 עם סך הכל 14 מועמדויות וזכה בארבעה פרסים: שחקן / צילום / עיצוב פסקול ואיפור.


אוגוסט 2014


ישראל, סרטיהם של קרן ידעיה ואורן שטרן, בימאים ובוגרי המחלקה לקולנוע עולים לאקרנים.
'הרחק מהיעדרו', סרטה הארוך השלישי של קרן ידעיה, מוקרן בבתי הקולנוע בארץ, לאחר שהוקרן בפסטיבל קאן במסגרת 'מבט מסויים' וזכה בארץ ובעולם לתגובות סוערות ואף שנויות במחלוקת.

 

'זינוק בעלייה', סרטו הארוך הראשון של אורן שטרן, הוא קומדיה ישראלית, המתארת את קורותיה של משפחה ירושלמית בורגנית, ברגע מהפך בו אם המשפחה, עמוד התווך, נופלת לתרדמת עמוקה. רגע טרגי מכונן המחולל שיבוש בשגרת יומם של בני המשפחה עד כדי התפרקות....


"זינוק בעלייה" הוא סרטו הראשון באורך מלא של שטרן, לאחר שביים את סרט גמר לימודיו 'לוויה על פארק דה פרנס' [2000] ודרמות טלוויזיה "הדמעות של אמסלם" (2002) ו"להשתחרר מסוזי" (2005).


ישראל, בוגרי המחלקה לקולנוע, מועמדים לפרסי אופיר לקולנוע ולטלוויזיה 2014: 'מיתה טובה' סרטם של טל גרנית ושרון מימון, תסריטאי ובימאי, בוגר המחלקה לקולנוע, מועמד לפרס ב-14 קטגוריות בפרסי אופיר 2014, מספר המועמדויות הגבוה ביותר לפרסים השנה. הקטגוריות בהם הסרט מועמד: הסרט העלילתי, הבימוי, התסריט, השחקן הראשי, השחקנית הראשית, שחקנית המשנה, שחקן המשנה, הצילום, העריכה, הליהוק, עיצוב אמנותי, האיפור, המוסיקה המקורית, ופס הקול. במקביל, התקבל, 'מיתה טובה' לפסטיבל טורונטו ויחד עם הסרט 'גט', יוקרן במסגרת המוקדשת לקולנוע בינלאומי עכשווי. הקרנת הבכורה של 'מיתה טובה' תתקיים בסוף אוגוסט בפסטיבל ונציה. סרטם של ארז תדמור וגיא נתיב, במאים ותסריטאים ובוגרי המחלקה, "אלוהים יקר", מועמד בקטגוריית הסרט העלילתי הקצר ביותר, בפרסי אופיר 2014. ג'ואל אלכסיס, עורכת, בוגרת המחלקה לקולנוע, מועמדת לפרס העריכה הטובה ביותר לעריכת סרטם של רונית ושלומי אלקבץ "גט". סרטו אליה אלירן, בימאי, בוגר המחלקה, "דפיקה בדלת" מועמד לפרס הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר.


ישראל, תל אביב, רינת שניידובר, צלמת-אמנית, בוגרת המחלקה לצילום תפתח את תערוכתה SHAPLESS, בבית האמנים בתל אביב. זו תערוכת היחיד השנייה שלה בישראל, באוצרותה של טלי כהן-גרבוז.

 

מרס 2014

ישראל, ראשון לציון, לי הופמן ואמיר רוטגולץ, בוגרי המחלקה לצילום, נבחרו להציג את עבודותיהם, בתערוכה "צלמים מבטיחים", המתקיימת במסגרת הפסטיבל הבינלאומי#3, שבמתחם היקב ראשון לציון.


יוזמי הפסטיבל, הצלמים אלדד רפאלי [בוגר קמרה אובסקורה] ואייל לנדסמן - משמשים גם כמנהלים האמנותיים, מציגים יחד ולחוד, בתערוכות רבות בעולם. השניים, אצרו את פסטיבל הצילום הישראלי 2009 ואת פרויקט "חשיפה קצרה" בנמל תל אביב 2010 וכן את הפסטיבל הקודם ב 2012 שהתקיים בנמל יפו. במסגרת פעילותם המתמשכת, הם מטפחים קהילת צלמים המאמינה בפעולה אקטיבית מתמשכת, חברתית ואומנותית.

ישראל, תל אביב, 'תחנה אחרונה' סרטה התיעודי הקצר, של אטל יגלוקובסקי-כפיר, תלמידת קולנוע, מסלול הנדסאים, נבחר להשתתף בתחרות הישראלית של פסטיבל 'אפוס' 2014, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות.

ישראל , סרטם של הבמאים, גיא נתיב וארז תדמור, והתסריטאי שרון מימון, בוגרי המחלקה לקולנוע, הבן של אלוהים" עולה לאקרנים.

 

פברואר 2014

ישראל, תל אביב יאיר ברק, צלם, אוצר, מרצה לצילום ובוגר המחלקה לצילום, יפתח את תערוכתו - Speaking Generallyבגלריה ג'ולי מ. בתל-אביב.


במקביל, לתערוכת יחיד זו, משתתף ברק, בתערוכה הקבוצתית "טבולה ראסה - הרהורים על טרפז לבן", המוצגת בית אוסף קופפרמן, בלוחמי הגטאות ובאוצרותה של עירית כרמון -פופר, מרצה ב'קמרה' ואוצרת אמנות.

 

דצמבר 2013

ישראל. תל אביב, אוהד צויגנברג, צלם ynet ובוגר המחלקה לצילום, זכה בשלושה פרסים, במסגרת תערוכת 'עדות מקומית': פרס ראשון לתמונות בודדות בקטגוריית עיתונות – עם תצלום החרדים מנטורי קרתא המפגינים עם תחילת עבודות הבנייה ברמת בית שמש. פרס שני בקטגוריית אורבניזם – עם תצלום בניין נטוש בהרי ירושלים ופרס שני נוסף בסדרות תרבות ואמנות – עם תצלומיו ממופעי האיחוד של להקת 'כוורת'.

 

נועה סיון, בוגרת המחלקה לכתיבה, הוציאה בפורמט דיגיטלי את ספרה 'שולחן שולחן שולחן שולחן". הספר המאגד 140 ציוצי טוויטר נבחרים שכתבה - סיפורונים קצרים, על גבול השירה, נמכר על פי 'אינדיבוק', בהצלחה מרובה בזכות הייחוד שלו. על הכתיבה בפורמט הטוויטר, אומרת סיון: ... "בסופו של דבר, זה משפט אחד ארוך שנשבר במקומות המעמיסים. החידוש הוא פחות בסגנון, ויותר בחשיפה לאנשים מחוץ לרשתות החברתיות"  וגם:... "זה בעיקר מלמד אותך לכתוב בלי להתפזר..."- 454 תווים [עם רווחים]

 

 נובמבר  2013

סרטם התיעודי של מולי וצליל לנדסמן, בוגרי המחלקה לקולנוע, יוצרי קולנוע תיעודי ובעלי חברת שדות הפקות -       "סיפור מתחיל בתמונה", ישודר ביום שישי השבוע 22/11 בשעה 21:30 בערוץ הראשון. הסרט מתרכז בדמותה של מרגוט קלאוזנר, סבתא של הבימאית מולי לנדסמן, מחלוצת הקולנוע והתיאטרון בארץ וסוקר את פועלה החל מניהול תיאטרון 'הבימה' ועד להקמת אולפני ההסרטה הראשונים בהרצליה. במקביל להקרנה בערוץ הראשון הסרט מתוכנן להקרנה במהלך החודשים נובמבר/דצמבר/ינואר בסינמטקים; חולון, חיפה, שדרות, ראש פינה, תל אביב, הרצליה וירושלים.     מולי וצליל, הכירו במהלך לימודיהם ב'קמרה אובסקורה' ומאז סיום לימודיהם,  עוסקים בעשייה תיעודית, המשקפת ברובה, את ההוויה הישראלית. סרטם " הסיכוי האחרון" זכה בפרס הסרט התיעודי בפסטיבל חיפה 2004. מבין סרטיהם, אשר הפיקו לרב במשותף, בבימויה של מולי ובצילום של צליל ;  "המתנדבים באים", "הסיכוי האחרון", "עולים בירוק", "אבא יש רק שניים", "בתי את", "מסע באור". טריילר לסרט להלן

 --------

תל-אביב, ישראל. אליסיה שחף, צלמת, אמנית כותבת ומפרסמת רשימות על צילום ואמנות, בוגרת המחלקה לצילום, פותחת תערוכת יחיד חדשה La Maga בגלריה 121 בתל אביב. אליסיה המחזיקה בבלוג 'עומק שדה' הציגה את עבודותיה במספר תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד, ביניהן הפרויקט החשוב, שהניב את התערוכה Heroines / גיבורות , במסגרתה הציגה דיוקנאות נשים נפגעות תקיפה מינית. 

 

 

אוקטובר 2013 

עומר לחמנוביץ, בוגר המחלקה לכתיבה, עיתונאי ועורך מדור ספרים בעיתון 'ישראל היום', זכה בפרס ברנשטיין בקטגוריית ביקורת ספרותית בעיתונות היומית. עומר הקים את מדור הספרים בעיתון 'ישראל היום' ב-2007 ומאז משמש עורך המדור וכותב בו. הפרס ניתן לו על שלושה מאמרי ביקורת שכתב על הספרים "אחות שמש" של דרור בורשטיין, "בין חברים" של עמוס עוז (כתר) ו"מט ילדים" של בלה שייר (הספריה החדשה). מנימוקי חברי ועת השיפוט: "כל אחת מהביקורות שבחן צוות השופטים כתובה בבהירות ומנומקת היטב, בלי להעמיס מידע מיותר, וכל אחד מהספרים ומהסופרים המבוקרים זוכה ליחס של כבוד והערכה. כתיבתו רהוטה ומעוררת העניין נותנת את תמציתו של הספר המסוקר, מתוך כבוד לכותב ולקורא כאחת".

 יולי  2013  

ישראל, ירושלים, עוז בית הלחמי, סטודנט במחלקה לקולנוע, זכה במקום ראשון בתחרות הצילומים של פסטיבל אור ירושלים 2013.

בחבר השופטים של התחרות נמנו: אלכס ליבק, אלדד רפאלי (צלם ובוגר המחלקה לצילום), גבי גולן, מיקי קרצמן וגלי תיבון.

Oz-Bait-Halahmi

 

ישראל, רמת גן, סמדר לומניץ, אמנית, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית ולאנימציה, מציגה תערוכת יחיד שנייה  "בא מאב", בחלל הסטודיו שלה. זו תערוכת היחיד השנייה של סמדר, שאת תערוכתה הראשונה הציגה במוזיאון רמת גן, במסגרת התערוכות "שישי-ראשון".

 

יוני  2013

ישראל, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, תל-אביב, סרטיהם של בוגרי המחלקה לקולנוע, "זן נדיר" בבימויו של ג'סי אילן ו'רונה' בבימויו של ירון שטרק, נבחרו להתמודד בתחרות הישראלית לסרטי סטודנטים, במסגרת הפסטיבל הבינלאומי ה-15 לסרטי סטודנטים, בתל אביב.

 

 

 

ישראל, פסטיבל דרום, בית הספר מברך את אבישי סיון, בוגר המחלקה לקולנוע, במאי ויוצר, עם זכיית סרטו "ויזה", בפרס הסרט העצמאי הטוב ביותר, במסגרת פסטיבל קולנוע דרום  2013.

 

מאז סיום לימודיו, סיון הציג את עבודותיו במסגרת תערוכות בארץ ובעולם, יצר עבודות וידאו וביים קולנוע. בשנת 2007 זכה בפסטיבל הקולנוע ירושלים, בפרס הקרן לירושלים ליוצר מצטיין בתחום הווידיאו הניסיוני,  עם יצירתו - יומן קולנועי בשבעה חלקים, בשם "טלנובלה של קולנוען בהקפאה".סרטו העלילתי הארוך הראשון "המשוטט", השתתף ב-2010 בפסטיבל קאן במסגרת "שבועיים של במאים" והוקרן בהקרנות מסחריות בארץ ובצרפת.  ובשנת 2012 סרטו העלילתי השני באורך מלא "תיקון", זכה בפרס הפקה בסך 60 אלף יורו, באירוע הסיום של "טורינו פילם לאב", תוכנית שנתית בינלאומית שמטרתה לתמוך בסרטיהם הראשונים של יוצרים מרחבי העולם.

 

ישראל, פסטיבל דרום, רם שוויקי, צלם ובוגר המחלקה לקולנוע, צילם את סרטו העלילתי של דני רייספלד "פנתר לבן", שהתקבל בחום רב בהקרנת הבכורה בפסטיבל הקולנוע דרום 2013. שוויקי צילם מאז סיום לימודיו, בשנת 2002, סרטים עלילתיים, תיעודיים וסדרות טלוויזיה ובניהם: "קירות" ו-"ימים קפואים" [בימוי: דני לרנר], "להרוג דבורה" – [בימוי: שרון מימון , טל גרניט] זרים [בימוי: ארז תדמור וגיא נתיב], סדרות הטלוויזיה "הבורר" עונה 4 'סרוגים' 1+2 ועוד.

 

מאי 2013

 

ישראל רוני שובל, בוגר המחלקה לצילום, מציג תערוכת יחיד- "מרחב בזמן" בגלריה "מרחב לאמנות", שביפו.

 

מאי 2013

 

ישראל, מסגרת התערוכה "טבע עולמי / טבע מקומי", שמוצגת במוזיאון ארץ ישראל, תל אביב, יוצגו עבודותיהם של בוגרי המחלקה לצילום, אוהד צויגנברג ואופיר וייס. אוהד, זוכה מקום שלישי בקטגוריית "חדשות", בתחרות לצילומי עיתונות 'עדות מקומית', 2011,ומקום שני בשנת 2012 בקטגוריית אורבניזם.

 

אפריל  2013

 

ישראל, רינת שניידובר, בוגרת המחלקה לצילום, מציגה תערוכת יחיד "PLAY", בגלריית P8, בתל אביב

 

דצמבר 2012

 

ישראל,  אוהד צויגנברג, זוכה מקום מקום שני בשנת 2012 בקטגוריית אורבניזם, בתחרות לצילומי עיתונות 'עדות מקומית'.

 

נובמבר 2012

 

ישראל, אריאל ינאי-שני, צלם, ראש המחלקה לצילום הציג את תערוכתו 'יער שחור-לבן',  תערוכת יחיד במוזיאון בית לוחמי הגטאות.

 

אנגליה, לונדון . הסרט  "כינור ראשון" של אריק אוסטרובסקי,במאי ובוגר המחלקה לקולנוע נבחר להשתתף, כנציג הישראלי היחיד, בפסטיבל הקולנוע הצעיר שנפתח אתמול בלונדון.

 

ישראל, יאיר ברק, צלם-אמן, מרצה, בוגר המחלקה לצילום, זוכה בפרס עידוד היצירה מטעם משרד התרבות והספורט לשנת 2012.

 

ספטמבר 2012

 

אגרופולי, איטליה. "אסקייפלנד", סרטו התיעודי של אורן תירוש, בוגר המחלקה לקולנוע ומרצה בסגל ההוראה, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל אגרופולי "פסטיבל הווידיאו של הים התיכון". הסרט הופק על ידי יורם עברי ודיוויד נוי, ונערך על ידי ערן קאלימי מישייקר, כולם בוגרי המחלקה לקולנוע בקמרה אובסקורה.

 

קנברה, אוסטרליה. הסרט קופסאות בבימוי משותף של דורון אלון ואלכס קורין, בוגרי המחלקה לקולנוע, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הבינלאומית של פסטיבל הסרטים הקצרים, קנברה, אוסטרליה. בהפקת הסרט השתתפו בוגרים ותלמידי המחלקה לקולנוע שהתגייסו לפרויקט.

 

דצמבר  2011

 

תל אביב, ישראל. יובל טבול, צלם תיעודי ועיתונות, בוגר המחלקה לצילום, זוכה פרס בקטגוריית 'סדרת השנה' בתחרות לצילומי עיתונות 'עדות מקומית'.

 

תל אביב, ישראל. אוהד צויגנברג, צלם, בוגר המחלקה לצילום, זוכה מקום שלישי בקטגוריית "חדשות", בתחרות לצילומי עיתונות 'עדות מקומית'.

 

יולי  2011

ירושלים, ישראל. "הדולפין", סרט תיעודי באורך מלא, של יונתן ניר, בוגר המחלקה לקולנוע, השתתף בתחרות הסרט התיעודי בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2011 וזכה בצל"ש מטעם חבר השופטים.

ירושלים, ישראל. "שיח", סרט הגמר של שי פלדמן, בוגר המחלקה לקולנוע, נבחר להתמודד בתחרות סרטי הסטודנטים, בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2011.

הרצליה, ישראל. המחלקה לצילום פותחת את התערוכה "פגישת מיחזור" במשכן אמנים, הרצליה – פרויקט משותף של קמרה אובסקורה עם פארק המיחזור חירייה – המרכז לחינוך סביבתי, איגוד ערים דן לתברואה. בפרויקט לוקחים חלק, בוגרי המחלקה, סטודנטים ומרצים.

 

יוני  2011

תל-אביב, ישראל. המחלקה לצילום פותחת את התערוכה "עומק שדה, ארכיטקטורה מצולמת" בגלריית בית האדריכל, ביפו. התערוכה פרי שיתוף פעולה בין קמרה אובסקורה ועמותת אדריכלים מאוחדים בישראל. התערוכה הוצגה במסגרת כנס האדריכלים הבינלאומי של עמותת האדריכלים בישראל וה-UIA קודם להצגתה בבית המגדלור. בפרויקט לוקחים חלק, בוגרי המחלקה, סטודנטים ומרצים. 

 

מאי  2011

תל-אביב, ישראל. סרטיהם של חמישה בוגרי בית הספר, מתוך 12 הסרטים הנבחרים, התמודדו במסגרת התחרות הישראלית המרכזית, בפסטיבל דוק אביב 2011, האירוע הבולט בישראל לקולנוע דוקומנטרי.

"הצלמניה", סרטה של תמר טל, בוגרת המחלקה לצילום, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הישראלית ובפרס העריכה.

"רחוקים", סרטם של עדי ברש ורותי שץ, זכה במקום השני ובפרס התחקיר, עדי ברש, במאי, ובוגר המחלקה לקולנוע.

ובתחרות דוקו צ'אלנג' - תחרות ליצירת סרטים תיעודיים בחמישה ימים, זכה בפרס השלישי, "זכרונות לברכה", סרטה של קשת סידי, בוגרת המחלקה לקולנוע .

 

פברואר  2011

ברלין, גרמניה. "מבול", סרטו של הבמאי גיא נתיב, בוגר המחלקה לקולנוע, זכה בציון לשבח מטעם חבר המושבעים  בתחרות  Generations בברלינלה, בפסטיבל ברלין היוקרתי. הסרט שזכה לפני עשר שנים בפרס  'דב הקריסטל' על גרסתו הקצרה - סרט גמר לימודיו במחלקה, שנכתב עם נועה ברמן-הרצברג, תסריטאית ובוגרת המחלקה לכתיבה, היה גם הזוכה הגדול, בגרסתו באורך מלא בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2010, עם פרסי הסרט העלילתי הטוב ביותר, פרס הצילום והפרס לתרומה אמנותית בולטת.

 

דצמבר  2010

תל אביב, ישראל. דניאל בר און, צלם 'הארץ', בוגר המחלקה לצילום, זוכה פרס תמונת השנה בתחרות תצלומי עיתונות - "עדות מקומית" .בר און זכה בפרס על תצלום המתעד הפגנה בעקבות אירועי המשט מול שגרירות תורכיה ברחוב הירקון, תל-אביב. "לא רק בזכות תפיסת הרגע, אלא גם בגלל רצף הסמלים שבה", הסבירו השופטים. תצלומי המתמודדים השונים הוצגו בתערוכה "עדות מקומית" במוזיאון ארץ ישראל (אוצרת: גליה גור זאב).

טאלין, אסטוניה. גיורא ביח, צלם קולנוע ובוגר המחלקה לקולנוע, זכה בפרס הצילום על עבודתו בסרט "לבנון" בטקס פרסי הקולנוע האירופי [האוסקר האירופי] שהתקיים בטאלין, אסטוניה. במסגרת זו, נבחר הסרט - כסרט הביכורים הטוב ביותר של 2010. שני הפרסים שהוענקו לו מצטרפים לרצף הפרסים שבהם זכה, כאשר גולת הכותרת היא אריה הזהב בפסטיבל ונציה 2009.

פולין. גיורא ביח, צלם קולנוע רב הישגים, כבר זכה על עבודתו ב"לבנון" בפרס צפרדע הזהב בפסטיבל Plus Camerimage שבפולין.

 

נובמבר  2010

ספרד. הסרט "להרוג דבורה" (7 דק') בבימויים של שרון מימון וטל גרניט, זכה בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי Valladolid שבספרד, לאחר שזכה בפרס זהה בפסטיבל חיפה 2009. שרון מימון, במאי ותסריטאי ובוגר המחלקה לקולנוע, ביים במשותף עם ארז תדמור, גם הוא בוגר המחלקה, את הסרט "סיפור גדול", מהמצליחים בסרטים הישראליים בשנים האחרונות ועם טל גרניט את הסרט "משכנתא", זוכה פרס הדרמה הטובה ביותר בפסטיבל ירושלים 2006, ובימים אלה כותבים במשותף תסריט נוסף אותו מתעדים לביים. 

 

אוקטובר  2010

אטלנטה, ארצות הברית. קומדיית האקשן "המוסד הסגור" ("Israeli Intelligence"),  סרטו של אלון גור אריה, במאי ותסריטאי, בוגר המחלקה לקולנוע, זכתה בפרס הקומדיה הטובה ביותר ב-Dixie Film Festival  ה-7, פסטיבל הסרטים המרכזי באטלנטה, ארה"ב. פרס זה מצטרף לשלושה פרסים בינלאומיים בהם זכתה הקומדיה עד כה: פרס "חביב הקהל" בפסטיבל סרטי הקומדיה העולמי בטורונטו ושני פרסים בפסטיבל הקומדיה ביוסטון - בפרס הבמאי הטוב ביותר ופרס האפקטים המיוחדים. כמו כן, "המוסד הסגור" זכתה במקום השני בקטגוריית "סרט האקשן הטוב ביותר" בפסטיבל AOF בלוס אנג'לס, אחד מפסטיבלי האינדי הגדולים בעולם. הסרט זכה במהלך השנים החולפות למעמד של סרט פולחן ומוקרן בקביעות בסינמטק תל אביב. עותקים של הסרט נשלחים  לכל הפסטיבלים ע"י מעריצים, לעיתים אף ללא ידיעת היוצרים.

 

ספטמבר  2010

ישראל, ירושלים. השחקן, מיכאל מושונוב, המשחק בסרט 'מבול' בבימויו של גיא נתיב, בוגר המחלקה לקולנוע, ועל פי  תסריט משותף שלו ושל נועה ברמן-הרצברג, בוגרת המחלקה לכתיבה – זכה בפרס 'שחקן המשנה' בתחרות פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע (פרס אופיר) 2010.

 

אוגוסט  2010

ישראל, חיפה. סרטו של הייתם גרש, תלמיד שנה רביעית במחלקה לקולנוע, "הכל נשאר במשפחה", התקבל לתחרות "הבמאי המצטיין לסרטי ביכורים בחברה הערבית" המתקיים בשיתוף שידורי קשת, פסטיבל הסרטים הבינ"ל חיפה, אתר מקו ואתר Panet.

ישראל, חיפה. סרטו של אלירן אליה, תלמיד שנה שלישית במחלקה לקולנוע, "15 שניות" התקבל לתחרות הסרטים הקצרים בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-26 חיפה, 2010.

ישראל."יריעת פתיחה" פרויקט משותף למחלקה לכתיבה בבית הספר ולאתר וואלה! תרבות, מציג מידי שבוע, סיפור קצר של תלמידי המחלקה לכתיבה,  המלווה בצילומי תלמידי המחלקה לצילום.

ישראל, ירושלים. בוגרי המחלקה לכתיבה, שי משיח ויוני סידלסקי, זכו במקום השני בתחרות התסריטים לסרטי עלילה באורך מלא מטעם קרן גוטליב לקולנוע,  לתסריט אשר נכתב כעבודת גמר לימודיהם.

 

מאי  2010

ישראל, תל-אביב. מנרה ניברון בוגרת המחלקה לקולנוע,  זכתה בתחרות 'דוקו-צ'אלנג' ישראל 2010', עם סרטה "תחנה הבאה,  החיים".

ישראל, תל-אביב. סרטה של רחל בן זקן,  בוגרת מסלול ערב, במחלקה לקולנוע "פשטות" זכה בפרס העריכה, בפסטיבל דוקאביב 2010, הפסטיבל הבינלאומי ה-12 לקולנוע דוקומנטרי. מתוך נימוקי חבר השופטים: "לא פשוט ליצור פשטות. עריכה מדויקת שלוקחת חומרים גולמיים ומעצבת אותם באופן שמעניק להם ערך פיוטי. וכמו כן נותנת מרחב לדמות הראשית בסרט".

ישראל, תל-אביב.  הסרט "תעודה של זהות", צולם על ידי דויד יכין, תלמיד שנה רביעית במחלקה לקולנוע ובויים על ידי מיטל בן חמו מ"סמינר הקיבוצים", זוכה מקום ראשון בתחרות סרטי הסטודנטים בפסטיבל דוקאביב 2010.   בבחירתם בסרט ציין חבר השופטים את עבודת הצילום של דוד יכין לצד העריכה "המשתלבים ביחד לסרט חזק ומשמעותי".

קאן, צרפת.  "המשוטט", סרט העלילתי הראשון באורך מלא של אבישי סיון,  בוגר המחלקה לקולנוע  יוקרן בפסטיבל קאן [63 במספר], במאי 2010, במסגרת "שבועיים של במאים", מסגרת הקרנה מורכבת מעבודות ביכורים של יוצרים מהעולם ומתקיימת במקביל לתחרות הרשמית.  סיון יצר בעבר את "טלנובלה של קולנוען בהקפאה" בת שבעה יומנים קולנועיים בהם תיעד את חייו של קולנוען צעיר ומתוסכל, שכל ניסיונותיו לקבל מימון לסרטיו ולהציגם בפסטיבלים – נכשלים. יצירה זו זיכתה אותו בפרס היוצר המצטיין בתחום  הוידיאו הניסיוני בפסטיבל הקולנוע בירושלים 2008.

 

פברואר 2010

הסרט "שתיקת הארכיון", סרטה של יעל חרסונקי ובעריכתה של ז'ואל אלכסיס, עורכת קולנוע בוגרת המחלקה לקולנוע, התקבל לקטגורייה היוקרתית פנורמה בפסטיבל ברלין 2010, לאחר הקרנת הבכורה העולמית בפסיבל סאנדנס שבארצות הברית.  

 

ינואר 2010

ישראל, תל-אביב. ענאן בראקת, בוגר המחלקה לקולנוע ב'קמרה אובסקורה', מייסד ומנהל בית הספר הערבי הפלסטיני לקולנוע, נצרת,  מציין חמש שנות פעילות לבית הספר שעומד בראשו, בערב מחווה מיוחד בו יוקרנו סרטי בוגרים, בסינמטק תל אביב. בית הספר הערבי הפלסטיני לקולנוע שנוסד ב-2005 הינו היחיד בתחומו, המבקש להכשיר יוצרי קולנוע פלסטינים ולעורר מודעות לקולנוע הפלסטיני. 

טמפה, אריזונה, ארצות הברית. סרטה של גלי ויינטראוב, בוגרת המחלקה לקולנוע "את רצית לעשות סרט?" [תיעודי] התקבל לפסטיבל  Different from What? Film Festival, 2010, המתקיים בטמפה, אריזונה בארצות הברית. הסרט השתתף ב- 50 פסטיבלים, בקירוב, וזכה בפרסים רבים ומגוונים במהלך 2008, 2009. באוקטובר 2009 זכתה גלי בפרס בימוי סרטי תעודה "פנדת הזהב" בקטגוריית סטודנטים בפסטיבל סצ'ואן לטלוויזיה, 2009

יוסטון, ארצות הברית. סרטו של אלון גור-אריה, במאי ובוגר המחלקה לקולנוע, "המוסד הסגור" [קומדיה] שהפך עם השנים לסרט פולחן, המוקרן בסינמטקים בארץ, השתתף בפסטיבל הקומדיות של יוסטון בארצות הברית. הקומדיה גרפה את פרס הבמאי הטוב ופרס האפקטים המיוחדים.  פרסים אלה מצטרפים לפרס בחירת הקהל בו זכה הסרט בפסטיבל הקומדיה בטורונטו 2009.

 

נובמבר 2009

ישראל. סופי ברזון, תלמידה שנה שלישית במחלקה לצילום, נבחרה להציג בתערוכת "עדות מקומית" 2009. התערוכה "עדות מקומית", נותנת במה שנתית לבכירי צלמי העיתונות בישראל וברשות הפלסטינית. כ-8,000 צילומים הוגשו השנה לתחרות על ידי כ-400 צלמי עיתונות. מתוכם בחר חבר השופטים 250 צילומים של 54 צלמים, בעשר הקטגוריות של התחרות: חדשות, פוליטיקה, חברה וקהילה, דת ואמונה, סגנון חיים, תרבות ואמנות, טבע וסביבה, ספורט, חיי יום יום ודיוקנאות.

 

אוקטובר 2009

ארצות הברית, ניו יורק.  סרטו של אורן תירוש, במאי תיעודי, סגן ראש המחלקה לקולנוע ב'קמרה אובסקורה', "קוואן-יומן להקה", זכה בפרס הבימוי התיעודי העצמאי במסגרת פסטיבל הקולנוע והווידאו העצמאי, ניו יורק -  The New York International Independent Film and Video Festival (NYIIFVF). הסרט השתתף בפסטיבל לאחר שהפקתו העצמאית החלה בשנת 2001, עריכתו נמשכה עד לסוף שנת 2007 והושלמה בשנת 2009, ופרס זה מצטרף לסרטיו הנוספים של אורן זוכי הפרסים וביניהם; "אספקייפלנד", תיעודי (2008),  "הרגשה ביתית", תיעודי  (94'), זוכה פרס "קרן עליזה שגריר"; "התקווה" (96'), תיעודי, זוכה ציון לשבח בפסטיבל חיפה; הסרט "נאשיד אל אמל" (99'),  "נאשי פאי", ועוד.

 

אוגוסט 2009

איסטנבול, טורקיה. הפרויקט התיעודי של יונתן ניר, בוגר המחלקה לקולנוע "הדולפין" בשיתוף עם דני מנקין ויהודית רמון-מנסן, נבחר להשתתף בפרויקט גרינהאוס הנפתח השנה באיסטנבול, טורקיה. במרכז האירוע סמינר לפיתוח סרטים תיעודיים העוסקים בנושאים חברתיים, ופוליטיים ואישיים של יוצרים מן המזרח התיכון.

 

יולי 2009

ישראל. הסרט "סיפור גדול" בבימויים של שרון מימון וארז תדמור, בוגרי המחלקה לקולנוע, נבחר לפתוח את אירועי פסטיבל הקולנוע ירושלים, ביולי 2009.

 

אפריל 2009

ישראל. אודי שהרבני, בוגר המחלקה לכתיבה, זכה בפרס הסיפור הקצר של "הארץ" בערב פסח תשס"ט. זהו הפרס היוקרתי ביותר שניתן בארץ לסיפור קצר וזוכי הפרס על פי רוב, מתייצבים בשורה הראשונה של הכותבים הצעירים בספרות המקומית. בימים אלה, עובד שהרבני על רומן ביכורים פרי עטו.

 

אוקטובר 2008

ישראל. הגר ינאי, סופרת ובוגרת המחלקה לכתיבה, קטפה את פרס "גפן" זו השנה השנייה ברציפות עם ספרה "המים שבין העולמות".  הפרס בקטגוריית ספרות המקור מוענק על ידי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטזיה. זהו ספרה הרביעי של ינאי, והשני במסגרת טרילוגיית המדע הבדיוני שכתבה. גם ספרה הראשון בטרילוגיה, "הלווייתן מבבל", זיכה אותה בפרס.

ישראל, חיפה. "אסקייפלנד", סרטו התיעודי של הבמאי אורן תירוש, בוגר המחלקה לקולנוע וסגן ראש המחלקה, נבחר להשתתף בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-24 בחיפה. צוות ההפקה הורכב מבוגרי המחלקה, אנשי התעשייה הקולנועית בארץ:  הצלם והמפיק יורם עברי, המפיק דיוויד נוי והעורך השותף ערן קאלימי. מבין סרטיו: הסרט התיעודי הקצר "הרגשה ביתית" (94'), שזכה בפרס "קרן עליזה שגריר"; הסרט התיעודי "התקווה" (96'), שזכה בציון לשבח בפסטיבל חיפה; הסרט "נאשיד אל אמל" (99'), שהוקרן בפסטיבל חיפה ובפסטיבלים ברחבי העולם; הסרט התיעודי הקצר "נאשי פאי", שצולם עבור נשיונל ג'יאוגרפיק; הסרט התיעודי "קוואן-יומן להקה" (2005).


אוגוסט 2008

ישראל. "כמו אבא שלך", סרט הבכורה העלילתי של הבמאי מרקו כרמל, בוגר המחלקה לקולנוע, נבחר כמועמד לזכייה בחמש קטגוריות של פרסי אופיר (פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2008). בסרט שיתפו פעולה בוגרי המחלקה הפעילים בתעשייה מזה שנים: צלם הקולנוע גיורא ביח ומפיק הסרטים דוד מנדיל ("בופור", "מדורת השבט", "ההסדר" ועוד). הסרט בכיכובם של  גד אלמלך, יעל אבקסיס ורישאר ברי יצא לאקרנים בדצמבר 2007 בצרפת וחגג הקרנת בכורה בארץ בחודש מאי 2008. "כמו אבא שלך" מועמד לזכייה בקטגוריות הבאות: הסרט הטוב ביותר, הבמאי הטוב ביותר, התסריט הטוב ביותר, הצילום הטוב ביותר והשחקנית הטובה ביותר.

 

מאי 2008

ישראל. "זרים", סרטם העלילתי של הבמאים ארז תדמור וגיא נתיב, בוגרי המחלקה לקולנוע, יוצא לאקרנים. הסרט מבוסס על סרטם הקצר של השניים, "זרים" שזכה ב-2004 בפסטיבל סאנדנס.

סלובניה. "בית האהבה", סרטה התיעודי של איילת ברגור, בוגרת המחלקה לקולנוע, זוכה בפרס הראשון מטעם האיגוד האירופי של רשתות השידור האזוריות (בי-בי-סי, ארטה, ערוץ 1 הגרמני, ערוץ 1 השוודי ועוד). הסרט גבר על 157 סרטים מ-23 מדינות. כמו כן הסרט פותח את הפסטיבל היהודי בברלין.

אנגליה. "זרים", סרט האנימציה התיעודי של אילה בן-נחום שרוט, אנימטורית ובוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית ולאנימציה, נבחר לאחד מעשרת הזוכים בתחרות "Bloom". הסרט שודר במהלך אפריל בערוצי אם-טי-וי (MTV) ברחבי העולם. התחרות נערכת על ידי אם-טי-וי וחברת ההפקות הבריטית One Dot Zero, והיא נועדה לאתר יוצרים מבטיחים וצעירים בתחומי הקולנוע, האנימציה ומדיות אחרות. "זרים", שנבחר מתוך כ-200 הצעות שנשלחו, עוסק בחייהם של זרים בלונדון.


פברואר-אפריל 2008

הודו, ניו-דלהי. רוסיה, קייב. צרפת, לונל-פרובנס. "את רצית לעשות סרט?", סרטה של גלי ויינטראוב, בוגרת המחלקה לקולנוע, השתתף בפסטיבלים הבאים: פסטיבל We Care ה-20, ניו דלהי, הודו שם פתח את הפסטיבל בהקרנת בכורה עולמית, פסטיבל הסרטים הדוקומנטרי החמישי לזכויות האדם - DOCUDAYS, בקייב,רוסייה, בתחרות הסרטים הקצרים בפסטיבל לונל שבפרובנס, צרפת ובפסטיבל "זה זוכטה", בגרמניה.

 

ינואר 2008

ארצות-הברית, לוס אנג'לס. הסרט "בופור" התקבל לתחרות פרס האוסקר בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר. "בופור", בבימויו של יוסף סידר, הופק על ידי דוד מנדיל, בוגר המחלקה לקולנוע. זהו שיתוף הפעולה השלישי של דוד מנדיל עם יוסף סידר (קדמו לו שיתופי הפעולה בסרטים "ההסדר" ו"מדורת השבט"). בהפקה זו השתתף מפיק נוסף, דודי זילבר.

 

אוקטובר 2007

ישראל, חיפה. "ג'וליה מיה", סרטו של הבמאי והתסריטאי יובל גרנות, בוגר המחלקה לקולנוע, זכה בפרס לסרט העלילתי בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה–23 חיפה. הפרס בסך 100,000 ₪ ניתן בסיוע קרן תרבות חיפה והמועצה הישראלית לקולנוע. את הסרט צילם דנור גלזר, גם הוא בוגר המחלקה לקולנוע.

 

ספטמבר 2007

ישראל, חיפה. "בית אהבה", הסרט בבימויה של איילת ברגור, בוגרת המחלקה לקולנוע, זכה בפרס השני לסרט התיעודי הטוב בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה–23 חיפה. הפרס בסך 10,000 ₪ ניתן לשירותי עריכה - מתנת אולפני תל-אביב.

 

אוגוסט 2007

הונגריה, בודפשט. "Offside", סרטם הקצר של הבמאים ארז תדמור וגיא נתיב, בוגרי המחלקה לקולנוע, זכה מבין 130 סרטים קצרים מרחבי העולם בפסטיבל לסרטים קצרים בבודפשט. זכייה זו מצטרפת לפרסים נוספים שהוענקו לסרט; פרס ראשון בפסטיבל הקולנוע היוקרתי לסרטים קצרים "מנהטן שורט", ניו-יורק, ב"רייל וולד" שבקנדה ובפסטיבל יפן. הסרט הוקרן גם בפסטיבל הסרטים הקצרים "פאלם ספרינג" בארצות-הברית, שהתקיים ב-23 באוגוסט, ונמכר לשידור על ידי יותר מ-30 תחנות בעולם, בין היתר תחנת "קאנאל פלוס" הצרפתית.

 

יולי 2007

ישראל, ירושלים. "האיש עם מצלמת הדי-וי-די עושה פדיחות לאיש עם מצלמת הקולנוע", סרטו הקצר של אבישי סיון, בוגר המחלקה לקולנוע, זכה בפרס ראשון מטעם קרן ירושלים בתחרות הקולנוע הנסיוני שערכו סינמטק ירושלים והזירה הבין-תחומית, במסגרת פסטיבל הקולנוע בירושלים.

 

יוני 2007

ישראל. ג'ואל אלכסיס, עורכת קולנוע, בוגרת המחלקה לקולנוע, זכתה בפרס העריכה על עריכת "מרגל השמפניה", סרטו של נדב שירמן. הפרס הוענק לה בטקס פרסי הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי.

 

יולי 2006

ישראל, ירושלים. שרון מימון, בוגר המחלקה לקולנוע, זוכה בפרס ע"ש ענת פרחי על סרטו "משכנתא", שכתב וביים עם טל גרניט, בוגרת בית הספר ע"ש סם שפיגל. הפרס במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים.

ישראל, ירושלים. שרי עזוז, עורכת ובוגרת המחלקה לקולנוע, זכתה בפרס העריכה מטעם הרשות השנייה על עבודת העריכה לסדרה הדוקומנטרית של הבמאי דוד אופק, "אולפן". הפרס הוענק לה במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים.

 

יוני 2006

ישראל, תל-אביב. במסגרת התערוכה שהוצגה באירוע "ניסוי כלים 3 #" (אירוע רב-תחומי המשלב תיאטרון, מחול, אמנות פלסטית, וידאו ועבודות סאונד) הוצגו עבודותיהם של בוגרי המחלקה לצילום חלי מזראי, שי קרמר ואריאל ינאי-שני. ינאי-שני משמש כיום כראש המחלקה לצילום.

ישראל, תל-אביב. "מילים", סרט האנימציה של שרון רוזנטל, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, זכה בפרס סרט האנימציה בפסטיבל הבינלאומי ה-11 לסרטי סטודנטים שהתקיים בתל-אביב.

ישראל, תל-אביב. אדם זסלבסקי, סטודנט שנה שלישית במחלקה לקולנוע, זוכה בפרס הצילום במסגרת התחרות הישראלית של הפסטיבל הבינלאומי ה-11 לסרטי סטודנטים בתל-אביב, על צילום הסרט "פעמונים" של שי הברי.

 

מאי 2006

ישראל. "בקרוב יקרה לך משהו טוב", סרטו של אייל שיראי, במאי, מפיק ובוגר המחלקה לקולנוע, מוקרן בסינמטקים ברחבי הארץ. הסרט הופק על ידי אייל שיראי ודוד מנדיל (מפיק, עורך ובוגר המחלקה לקולנוע).

אפריל 2006

ארצות-הברית, ניו-יורק. "ילדים טובים", סרטו של יאיר הוכנר, בוגר המחלקה לכתיבה, נבחר על ידי המוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק (ה-MOMA) כאחד הסרטים ההומו-לסביים החשובים ביותר שנעשו ב-15 השנים האחרונות. במהלך 2005 זכה הסרט בפרסים רבים במסגרת פסטיבלי סרטים הומו-לסביים בטמפה – פלורידה, בלוס אנג'לס ובניו-יורק: פרס הכישרון העולה, פרס יצירה פורצת דרך, פרס השחקן הטוב ביותר, פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר, פרס הבמאי הטוב ביותר, פרס הצילום הטוב ביותר.

ישראל, תל-אביב. "אחים בדם", סרטה התיעודי של בוגרת המחלקה לקולנוע מנרה ניברון, זכה במקום השני במסגרת תחרות סרטי הסטודנטים שהתקיימה בפסטיבל "דוקאביב" 2006, בסינמטק תל-אביב. בנובמבר 2005, זכה הסרט זכה במקום השני במסגרת תחרות הסרטים באורך מלא של פסטיבל  "Lower East Side, Film Festival", שהתקיים בנוי-יורק.

 

מרס 2006

ישראל, תל-אביב. אלדד רפאלי, צלם ואמן, מציג את עבודותיו במסגרת התערוכה הקבוצתית "התנתקות" במוזיאון תל-אביב לאמנות.

 

פברואר 2006

ישראל, הרצליה. "האם, הבת ורוח הקודש" – תערוכת יחיד לשירה ריכטר, אמנית רב-תחומית ובוגרת המחלקה לקולנוע, במשכן האמנים הרצליה.

  

דצמבר 2005

ישראל, תל-אביב. פבל וולברג, צלם, אמן ובוגר המחלקה לצילום, זכה בפרס קונסטנטינר לצילום לאמן ישראלי מטעם מוזיאון תל-אביב לאמנות. עבודותיו (סדרת תצלומי עיתונות וירטואוזיים מן השנתיים האחרונות) מוצגות במסגרת התערוכה הקבוצתית של זוכי הפרס במוזיאון תל-אביב לאמנות.

ישראל, תל-אביב. "דג בבטן", הצגה המבוססת על ספר הביכורים של אפרת דנון, בוגרת המחלקה לכתיבה ולתסריטאות, הועלתה בתיאטרון תמונע בתל-אביב בעיבודה ובבימויה של לילך דקל-אבנרי.

 

נובמבר 2005

ישראל, תל-אביב. אריאל ינאי-שני, בוגר המחלקה לצילום, מציג את עבודותיו במסגרת התערוכה הקבוצתית "על גדות הירקון" במוזיאון תל-אביב לאמנות, וכן במסגרת התערוכה הקבוצתית "כוח" – אמנות הארץ, בתחנת הכוח רידינג, תל-אביב.

 

ספטמבר 2005

ישראל. גיורא ביח, צלם קולנוע ובוגר המחלקה לקולנוע, זכה בפרס הצלם הטוב ביותר על צילום סרטו של דני סירקין "למראית עין", בטקס פרסי אופיר של האקדמיה הישראלית לקולנוע.

ישראל. הסרט "בקרוב יקרה לך משהו טוב", בבימויו של אייל שיראי, בוגר המחלקה לקולנוע, נבחר כמועמד לזכייה בכמה קטגוריות של פרסי אופיר (פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2008). הסרט הופק על ידי אייל שיראי ודוד מנדיל (מפיק, עורך ובוגר המחלקה לקולנוע). אסי דיין זכה בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר על משחקו בסרט זה.

ישראל, הרצליה. אריאלה פלוטקין, אמנית וידאו-ארט ובוגרת המחלקה לצילום, מציגה במסגרת התערוכה הקבוצתית "אניהו" במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית (אוצרים: דליה לוין ויהושע סימון).

ישראל, הרצליה. אריאלה פלוטקין, אמנית וידאו-ארט ובוגרת המחלקה לצילום, ודנה גילרמן, אמנית ובוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, משתתפות בסדרת עבודות הווידאו "Why don’t you say it?" או "מה את שותקת?", המושקת במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית (אוצרת: מיכל היימן).

 

יולי 2005

ישראל, ירושלים. אפרת דנון, בוגרת המחלקה לכתיבה ולתסריטאות וסטודנטית לספרות באוניברסיטת תל-אביב, זוכה בפרס נשיא המדינה ליצירת ביכורים על ספרה "דג בבטן", שיצא לאור במאי 2004 בהוצאת הספרייה החדשה, הקיבוץ המאוחד.

ישראל, תל-אביב. יאיר ברק, בוגר המחלקה לצילום, מציג במסגרת התערוכה הקבוצתית "הפרדה" בבית האדריכל תל-אביב.

ישראל, חיפה. "עבודות אדמה", תערוכתו של יאיר ברק, בוגר המחלקה לצילום, מוצגת במסגרת הסדרה "מרשים" לאמנים צעירים, במוזיאון לאמנות, חיפה.

 

מאי 2005

צרפת, קאן. "אזור חופשי", סרטו של עמוס גיתאי שהופק על ידי בוגר המחלקה לקולנוע אילן מוסקוביץ, מזכה את חנה לסלאו בפרס השחקנית בפסטיבל קאן.

ישראל, ראשון לציון. זמיר שץ, אמן ובוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, מציג בתערוכה הקבוצתית "הכי ישראלי שיש" בסדנה לאמנות רמת אליהו (אוצרת: גלית סמל).

מנהטן, תל-אביב. "ילדים טובים", סרטו של בוגר המחלקה לכתיבה יאיר הוכנר, העוסק בעולמם של נערי ליווי תל-אביביים מוצג בפסטיבל הקולנוע ההומו-לסבי Newfest, שהתקיים בניו-יורק, מנהטן. במקביל מוקרן הסרט אחת לשבוע בסינמטק תל-אביב. הסרט הופק בצורה עצמאית, על ידי  בוגר המחלקה לקולנוע, יונתן פריזם ונתמך על ידי הקרן לעידוד הקולנוע הישראלי.

ארצות-הברית, מסצ'וסטס. שירי סנדלר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, השתתפה בתערוכה הקבוצתית New.Mass.Art במסצ'וסטס, במסגרת Contemporary Artist Center in North Adams USA.

צ'כיה, פראג. "פעימות", המיצב האינטראקטיבי של בוגרות המחלקה למדיה דיגיטלית שרון יאנגר, דפנה טליתמן ואורנה פורטוגלי התקבל לפסטיבלים בצ'כיה ובפולין. היוצרות הוזמנו להיות אורחות הפסטיבלים.

 

מרס 2005

אוסטרליה, מלבורן. סרט האנימציה "אדגר" של בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית אביעד גולדוויכט התקבל לפסטיבל סרטי האנימציה MIAF, שהתקיים ביוני 2005 במלבורן אוסטרליה.

 

ינואר 2005

ישראל, תל-אביב. התסריטאית נועה ברמן-הרצברג והבמאית איילת ברגור, בוגרות בית הספר, זכו במענק פיתוח לכתיבת התסריט "מעבר גבול". המענק בסך 10,000 דולר ניתן מטעם הקרן לעידוד קולנוע ישראלי.  

 

דצמבר 2004

ישראל, תל-אביב. הגר ינאי, בוגרת המחלקה לכתיבה, מוציאה בהוצאת כתר את ספרה השני "מכונת הנצח של אלכס" – רומן התבגרות. קדם לו הרומן "אישה באור".

 

נובמבר 2004

ישראל, תל-אביב. עידו רוזנבלום, בוגר המחלקה לקולנוע, צורף לצוות "קבוצת רשת" במסגרת ההכנה למכרז החדש של ערוץ 2.

סלובקיה. סרט האנימציה "אדגר" של בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית אביעד גולדוויכט התקבל לפסטיבל 4Art Film Festival שנערך בסלובקיה בראשית חודש נובמבר. אביעד הוזמן להיות אורח הפסטיבל.
צרפת. עבודת המיצב האינטראקטיבית "קפיצה בחבל" של בוגרות המחלקה למדיה דיגיטלית דפנה טליתמן, אורנה פורטוגלי ושרון יאנגר, התקבלה לפסטיבל המדיה "magiciens 2004 e- " שבצרפת .

 

אוקטובר 2004

ישראל, חיפה. "הסיכוי האחרון ("כתונת פסים"), סרטם התיעודי של בוגרי המחלקה לקולנוע, מולי שפילמן-לנדסמן - בימוי וצליל לנדסמן –הפקה, זכה בפרס קשת לסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-20 בחיפה.
ישראל, תל-אביב. הסרט הישראלי "מדורת השבט" בהפקתם של אייל שיראי, דן שיראי ודוד מנדיל, בוגרי המחלקה לקולנוע, גרף את הפרסים החשובים ביותר בתחרות "פרסי אופיר", ובהם פרס הסרט הטוב ביותר, הבמאי הטוב ביותר, התסריט הטוב ביותר, שחקנית המשנה הטובה ביותר והעריכה הטובה ביותר.

ישראל, תל-אביב. דנה איבגי, השחקנית הראשית בסרט "אור", בבימויה של בוגרת המחלקה לקולנוע קרן ידעיה, זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בתחרות "פרסי אופיר".

ישראל, תל-אביב. עידו רוזנבלום, בוגר המחלקה לקולנוע, זכה בפרס מטעם קרן "מיקי אלבין" לשנת 2004 על כתיבת התסריט "ג'יהאד" לדרמת טלוויזיה. כמו כן זכה התסריט בפרס מטעם "קרן רבינוביץ" על סך 50,000 דולר.

יפן, קיוטו. הסרט "אמריקה", בבימויה של סיגל מרדכי, בוגרת המחלקה לקולנוע, נבחר להיכלל במסגרת התחרותית של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים קיוטו ביפן, שהתקיים באוקטובר. למסגרת יוקרתית זו נבחרו 14 סרטים מכל העולם. סיגל מוזמנת להיות אורחת הפסטיבל ביפן.

ארגנטינה, בואנוס איירס. "מעליות", סרט האנימציה של אבנר שקד, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, נבחר להשתתף בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים FIEC , שהתקיים באוקטובר בבואנוס איירס בארגנטינה. אבנר הוזמן להיות אורח הפסטיבל.

 

ספטמבר 2004

ארצות-הברית, לוס אנג'לס. הסרט "אמריקה" בבימוי סיגל מרדכי, בוגרת המחלקה לקולנוע, נבחר להיכלל בתוכנית היוקרתית של הפסטיבל הבינלאומי לסרטים קצרים של לוס אנג'לס.

בולגריה. חמישה סרטים מהמחלקות לקולנוע ולמדיה דיגיטלית נבחרו לייצג את בית הספר קמרה אובסקורה בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים שנערך בבולגריה: "מורעלים", בימוי: וידאו משין; "אודישן", בימוי: יניב שחם ודן ברומר; "אמריקה", בימוי: סיגל מרדכי; "The Parlor ", בימוי: עדי שביט וירון מלול; "מרק צח", בימוי: דלית בקרמן.

ארצות-הברית, ניו-יורק. זוהר כפיר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, מציגה עבודת וידאו במסגרת תערוכה קבוצתית ב- Makor Gallery בניו-יורק.

ישראל. סרטי האנימציה של דפנה הוד "Pick-up ", הילי צרפתי "O-Mama " וחווה כהן "Pupa ", בוגרות המחלקה למדיה דיגיטלית, נבחרו להשתתף בפסטיבל לסרטי נשים שהתקיים בישראל.

 

אוגוסט 2004

ישראל, תל-אביב. אליס קלינגמן, בוגרת המחלקה לצילום, מציגה את תערוכת היחיד "Summer Time " בביתן הלנה רובינשטיין, תל-אביב. אוצרת: הדס מאור.

ישראל, תל-אביב. הסרט "אור" של בוגרות המחלקה לקולנוע הבמאית והתסריטאית קרן ידעיה והתסריטאית והעורכת שרי עזוז מועמד לזכייה בפרס אופיר בחמש הקטגוריות החשובות ביותר: הסרט הטוב ביותר, הבימוי הטוב ביותר, התסריט הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר ושחקנית המשנה הטובה ביותר.

ישראל, תל-אביב. סרטם של עדי שביט וירון מלול "The Parlor " זכה בציון לשבח בתחרות האנימציה שאורגנה על ידי "אסיפא ישראל" ושהתקיימה במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לקומיקס ולאנימציה בסינמטק תל-אביב.

 

יולי 2004

ישראל, ירושלים. בוגרת המחלקה לקולנוע קרן ידעיה זכתה בפרס וולג'ין לסרט ישראלי באורך מלא על סרטה "אור" בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה-21, ירושלים.

ישראל, תל-אביב. איל צאום, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, מציג את תערוכת היחיד "עור" בבית האמנים בתל-אביב.

ישראל, ירושלים. בוגרי המחלקה לקולנוע גיא נתיב וארז תדמור קיבלו ציון לשבח במסגרת תחרות וולג'ין על סרטם הקצר "זרים" בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה-21, ירושלים.

 

יוני 2004

ארצות-הברית, ברוקלין. שירי סנדלר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, מציגה עבודת וידאו-ארט ב"Galapagos art space " בברוקלין, ניו-יורק.

ישראל, הרצליה. אליס קלינגמן, בוגרת המחלקה לצילום, מציגה במסגרת התערוכה הקבוצתית הבינלאומית "רקמת פעולה", במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית. אוצרת: הדס מאור.

ישראל, אשדוד. איל גורן, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, מציג את עבודת הגמר שלו
"Human and Nature " במסגרת תערוכת "מסכות" במוזיאון אשדוד.

ישראל, תל-אביב. "אודישן", סרטם של הבמאים יניב שחם ודן ברומר, בוגרי המחלקה לקולנוע, זכה בפרס הבימוי בתחרות הישראלית של פסטיבל סרטי הסטודנטים הבינלאומי העשירי בתל-אביב.

צרפת, קאן. קרן ידעיה, במאית ובוגרת המחלקה לקולנוע, זכתה בפרס "מצלמת הזהב" בפסטיבל קאן ה-57 על סרטה הראשון באורך מלא, "אור". "מצלמת הזהב" הוא הפרס היוקרתי ביותר המוענק לבמאי צעיר ומבטיח. פרס זה לווה בפרסים נוספים: פרס הסרט הטוב ביותר, פרס התסריט הטוב ביותר, פרס המבקרים הצעירים לסרט הטוב ביותר, פרס חבר השופטים ופרס חביב הקהל של צופי הקולנוע הצעירים.

ספרד, ברצלונה. הסרט "אודישן" השתתף במסגרת התחרותית בפסטיבל היוקרתי "BASE 2004 " בברצלונה. הבמאים ובוגרי המחלקה לקולנוע יניב שחם ודן ברומר הוזמנו להיות אורחי הפסטיבל.

 

מאי 2004

ארצות-הברית, ניו-יורק. פבל וולברג, צלם, אמן ובוגר המחלקה לצילום, מציג בשתי תערוכות קבוצתיות בניו-יורק: בגלריה Exit Art , ובגלריה Spirit .

ישראל, ירושלים. סרטם של ירון מלול ועדי שביט "The Parlor " זכה במקום הראשון בתחרות האנימציה הישראלית של הזירה הבינתחומית בירושלים. חמישה סרטים של בוגרי המחלקה למדיה דיגיטלית בקמרה אובסקורה עלו לשלב הגמר בתחרות זו: ירון מלול ועדי שביט – "The Parlor "; דורון ליברמן – Sha-Do " "; מיכה אמיתי – "מנשה ונחמה"; ציפי רוטמן – "Marie's Fate ";
אורן בן טוב -Statues Quo". "

ישראל, ירושלים. אריאל אלמוס, אמן אינטראקטיב ומתכנת, בוגר ומרצה בבית הספר, מציג שני מיצבים אינטראקטיביים בתערוכת "ספורט" באגף הנוער של מוזיאון ישראל.

ישראל, תל-אביב. אריק וייס, מעצב גרפי ואנימטור, מציג תערוכת יחיד "אכטונג גרפיק ארט" בגלריה לעיצוב "וילג'".

גרמניה, אוברהאוזן. סרט האנימציה "מעליות" של אבנר שקד, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, התקבל לפסטיבל היוקרתי לקולנוע International Competition of the 50th International-Short Film Festival Oberhausen . אבנר הוזמן להיות אורח הפסטיבל.

 

אפריל 2004

ארצות-הברית, מיסיסיפי. יניב שחם ודן ברומר, בוגרי המחלקה לקולנוע, זכו בפרס סרט הסטודנטים המצטיין על סרטם "Audition " בפסטיבל "Crossroads ", מיסיסיפי.

ישראל, תל-אביב. זמיר שץ, אמן וידאו, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, מציג שתי עבודות וידאו בתערוכה הקבוצתית "זמן מקומי 7" במרכז לאמנות עכשווית.

קנדה, מונטריאול. סרטיהם של בוגרי המחלקה לקולנוע – "אמריקה" של סיגל מרדכי, "מורעלים" של פרץ והילה מרקיש ו"צפירה" של הילה יעקובי – התקבלו לפסטיבל הסרטים היהודיים במונטריאול.

תאילנד. אריאל אלמוס, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, הוזמן לפסטיבל "04 MAFO " בתאילנד. אריאל הוזמן להציג את עבודותיו האינטראקטיביות, שאת פיתוחן החל במסגרת שנת לימודיו האחרונה.

גרמניה, שטוטגרט. "Jabberwocky ", סרטה של בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית אילה בן-נחום, השתתף בפסטיבל האנימציה היוקרתי "International Animation Festival Stuttgart ", גרמניה.

 

מרס 2004

ישראל, תל-אביב. יאיר אברהם, סטודנט השנה השלישית במסלול לעיצוב של המחלקה למדיה דיגיטלית, זוכה במקום הראשון בתחרות "אנגליה בעין ישראלית" שיזמה שגרירות אנגליה בישראל. התחרות מיועדת לעיצוב שלט חוצות שיוצב על קיר חיצוני של בניין שגרירות אנגליה. בתחרות השתתפו כ-250 מעצבים מכל רחבי הארץ. יאיר זכה בפרס על סך 10,000 ₪.

ישראל, רמת אליהו. בוגרי המחלקה למדיה דיגיטלית, זמיר שץ ושירי חגי-בלומנטל משתתפים בתערוכה קבוצתית "האסתטיקה של החריג" בסדנה לאמנות ברמת אליהו.

ישראל, באר שבע. יאיר ברק מציג תערוכת יחיד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. אוצר: חיים מאור.

 

פברואר 2004

ארצות-הברית, סאנדנס. "strangers ", סרטם הקצר של ארז תדמור וגיא נתיב, בוגרי המחלקה לקולנוע, זכה בפרס הקהל בפסטיבל סאנדנס 2004. הסרט הוקרן באתר הרשמי ונבחר על ידי יותר מ-100,000 צופים מכל העולם שהצביעו on line . הסרט התחרה מול 50 סרטים קצרים נוספים. "Strangers " הוקרן לאחרונה בתחרות הסרטים הקצרים במסגרת הפנורמה של פסטיבל ברלין 2004.

ישראל, תל-אביב. תערוכת יחיד של איל צאום, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, בגלריית קמרה אובסקורה.

ארצות-הברית, ניו-המפשייר. אילת הדר, אמנית וידאו-ארט ובוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, זכתה במלגת שהייה ב-Macdowell Colony בניו-המפשייר, ארצות-הברית, במסגרת תוכנית בינלאומית יוקרתית שאליה מתקבלים יוצרים מתחומים שונים. האמנים הזוכים במלגה שוהים בסביבת יצירה, יוצרים ומתקשרים עם יוצרים בתחומים מקבילים.

 

ינואר 2004

גרמניה, ברלין. זהר כפיר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית ובעלת תואר שני מטעם אוניברסיטת NYU בלימודי אינטראקטיב, הציגה את עבודת הווידאו שלה "Pushpe " בפסטיבל היוקרתי
"Transmediale 04 " שהתקיים בברלין.

 

דצמבר 2003

גרמניה, ברלין. תסריטם המשותף של נועה ברמן-הרצברג, בוגרת המחלקה לכתיבה ולתסריטאות, ודרק קורל, בוגר המחלקה לקולנוע מה"School of Visual Arts, NY ", נבחר להשתתף ב
Point, Berlin, 2004 European Peach המתקיים במסגרת פסטיבל הקולנוע בברלין בפברואר 2004. מתוך 100 הצעות למועמדות, שהוגשו מ-25 מדינות, נבחרו עשרה תסריטים בלבד. התסריט "Mensville " פותח במשותף על ידי שני הבוגרים, ומתוכנן לצילום בסתיו 2004 בארצות-הברית ובישראל כקופרודוקציה משותפת לשני בתי הספר.

אנגליה, לונדון. קובי ישראל, בוגר המחלקה לצילום, זכה בפרס "Scheweppes " לצילום פורטרטים, והוצג בגלריה הלאומית לפורטרטים, לונדון, אנגליה.

ארצות-הברית, יוטה. בפסטיבל "סאנדנס" לקולנוע עצמאי ביוטה, ארצות-הברית, נבחרו להשתתף סרטיהם של בוגרי המחלקה לקולנוע. "זרים", סרטם הקצר של גיא נתיב וארז תדמור, הוקרן בתחרות הסרטים הקצרים. "הגן", סרטם התיעודי של עדי ברש (בוגר המחלקה) ורותי שץ, הוקרן בתחרות הסרטים התיעודיים.

ארצות-הברית, ברוקלין. עבודת הווידאו-ארט "Coming-Soon '' של בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית שירי סנדלר, הוקרנה ב"Ocularis @ Galapagos art space ", בברוקלין, ניו-יורק.

 

נובמבר 2003

גרמניה, ברלין. במסגרת אירועי הקולנוע הישראלי בברלין, שנפתח בדצמבר, נבחרו להקרנה סרטיה של איילת ברגור, במאית, בוגרת המחלקה לקולנוע ומורה במחלקה. סרטיה, "משא אחר", "כאילו כלום לא קרה" ו"מקום טוב" (סרט גמר), הוקרנו, השתתפו וזכו בפרסים בפסטיבלים רבים בעולם (בשיקגו, בניו-יורק, במיאמי, בלוס אנג'לס וביוון). סרט הגמר "מקום טוב" ייצג את ישראל בתחרות הרשמית של פסטיבל קאן לסרטים קצרים בשנת 1997. במשך השנה זכתה ברגור במלגת שהייה ליוצרים מטעם קרן DAAD , ברלין, גרמניה .

ספרד, ברצלונה. "Jabberwocky ", סרט האנימציה של אילה בן-נחום, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, התקבל ל"Festival TV Barcelona ", שנערך בנובמבר בברצלונה, ספרד. הסרט השתתף בתחרות בקטגוריית ה-Creative Prize .

ארצות-הברית, ניו-אורלינס. "טבע האדם", עבודת הווידאו-ארט של איל גורן, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, הוצגה בפסטיבל החוצות Night works" Projection project " לאמני וידאו-ארט שהתקיים ב-New Orleans.

ישראל, חיפה. אליס קלינגמן, בוגרת המחלקה לצילום, מציגה במסגרת התערוכה הקבוצתית "אוברקרפט" בגלריה לאמנות באוניברסיטת חיפה. אוצרת: תמי כץ-פרימן.

קיוטו, רומא. סרטי האנימציה של בוגרות המחלקה למדיה דיגיטלית דלית בקרמן ("מרק צח") ואילה בן-נחום ("Jabberwocky ") התקבלו לפסטיבל הסטודנטים הבינלאומי "Kyoto International Student film and Video Festival 03 ", שהתקיים בקיוטו, יפן. הסרט "מרק צח" התקבל גם לפסטיבל " 8th edition Genzano di Roma ", שהתקיים באיטליה.

 

אוקטובר 2003

ישראל, ירושלים. אריאל אלמוס, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, נבחר להציג את עבודת הגמר שלו באגף הנוער של מוזיאון ישראל בירושלים. העבודה "מגרש המשחקים הווירטואלי", מיצב אינטראקטיבי, מיועדת להשתתף בתערוכה שתיפתח ב-2004 העוסקת בנושא "ספורט".

ישראל, תל-אביב. דנה גילרמן, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, הציגה את עבודת הגמר שלה בגלריה רוזנפלד.

ישראל, חיפה. "אודישן" (Audition ), סרטם של בוגרי המחלקה לקולנוע יניב שחם ודן ברומר, זכה בפרס הסרט הקצר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה 2003. הסרט הופק במסגרת קורס משותף לבית הספר והסטודיו למשחק ניסן נתיב, ובהשתתפות השחקנים עידו מוסרי ומיקי ליאון.

בולגריה, סופיה. פרויקט "הקסגון" (Hexagon ), של בוגרי המחלקה למדיה דיגיטלית ארז ברעם, אילונה בזאושקו ושפיר בליצקי, זכה במקום שני בקטגורית Offline Multimedia . הפרויקט הוצג במסגרת פסטיבל Computer Art Forum" - XV-th International Computer Space 2003 ", שהתקיים בסופיה, בולגריה.

ניו-יורק, ליברפול, פריז. זהר כפיר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית בקמרה אובסקורה ובעלת תואר שני מטעם אוניברסיטת NYU בלימודי אינטראקטיב, הציגה עבודות וידאו-ארט ב-Galapagos,Ocularis NYC , ניו-יורק; ב-FACT Liverpool , אנגליה; וב-Batofar Paris, צרפת.

קנדה. המיצב האינטראקטיבי של מור עפרון, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, התקבלה לתערוכה בינלאומית בנושא New-Media שהתקיימה בקנדה.

ישראל, תל-אביב. יאיר ברק, בוגר המחלקה לצילום, הציג עבודות במסגרת תערוכת אמנות ישראלית צעירה באוסף ז'ק וגניה אוחנה במוזיאון תל-אביב לאמנות.

 

ספטמבר 2003

גרמניה, פורטוגל, הולנד. "מרק צח", סרט האנימציה של דלית בקרמן, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, התקבל לפסטיבלים Documentary and Animated Film Leipzig Festival for "Media Art Festival Friesland " בהולנד ו"CINANIMA – International Animated Film Festival of Espinho " בפורטוגל, וכן לפסטיבל הסרטים "The 20th Dokumentarfilm & Videofest ", שנערך בקאסל, גרמניה.

ישראל, תל-אביב. אילת הדר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, הציגה עבודת וידאו-ארט בביתן הלנה רובינשטיין, מוזיאון תל-אביב לאמנות, במסגרת התערוכה הקבוצתית "דיוקן ראשון" לזוכי מלגת מפעל הפיס.

שווייץ, ז'נבה. חנה סהר, בוגרת המחלקה לצילום, השתתפה בתערוכה הקבוצתית " "Cadrages, בגלריה Analix Forever , ז'נבה, שוויץ.

קנדה. יובל לוי, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, נבחר להשתתף כאנימטור בהפקת סדרת אנימציה של הטלוויזיה הקנדית.

 

אוגוסט 2003

אנגליה, לונדון. קובי ישראל, בוגר המחלקה לצילום, השתתף בתערוכה הקבוצתית Yellow Screens "
Show case for the International open image"בגלריית Devxe , לונדון, אנגליה.

ישראל. תל-אביב, תל חי. גיא רז, בוגר המחלקה לצילום, אצר את התערוכה "סוסקין – רטרוספקטיבה" על עבודתו של הצלם אברהם סוסקין. התערוכה הוצגה במוזיאון הישראלי לצילום תל חי ובמוזיאון תל-אביב לאמנות.

גרמניה. סרטי האנימציה של בוגרות המחלקה למדיה דיגיטלית דלית בקרמן ("מרק צח") ואילה בן-נחום ("Jabberwocky ") התקבלו לפסטיבל "Weiterstadt International Film Festival " שהתקיים בגרמניה. במקביל לפסטיבל בגרמניה הוצג "מרק צח" בפסטיבל האנימציה "אסיף 2003".

דנמרק, קופנהגן. זהר כפיר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית בקמרה ובעלת תואר שני מטעם אוניברסיטת NYU בלימודי אינטראקטיב, הציגה עבודות וידאו-ארט ב-CELL, Rotterdam City space 03 , הולנד; וב-Pio Diaz-New Exhibition Space ,Copenhagen , דנמרק.

 

יולי 2003

ישראל, רמת גן. בוגרי המחלקות לצילום ולמדיה דיגיטלית מציגים במסגרת תערוכת זוכי מלגות ההצטיינות של קרן התרבות "אמריקה-ישראל" (קרן שרת) במוזיאון רמת-גן.

צרפת, פריז. חנה סהר, בוגרת המחלקה לצילום, השתתפה בתערוכה קבוצתית ב-Paris Photo , צרפת.

ישראל, תל-אביב. אריאלה פלוטקין, בוגרת המחלקה לצילום, זכתה במלגת קרן שרת של "קרן תרבות אמריקה- ישראל" והציגה בתערוכה "ארטיק 5".

ברזיל. "Woman Being ", סרט האנימציה של בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית אורי עדן, התקבל לפסטיבל Anima Mundi שהתקיים בברזיל.

ישראל, תל-אביב. יאיר ברק, בוגר המחלקה לצילום, הציג את תערוכת היחיד "נופי מפלט" בגלריה נגא לאמנות עכשווית.

 

יוני 2003

ישראל, תל-אביב. דוד מנדיל, אייל שיראי ודני שיראי, מפיקים ובמאים, בוגרי המחלקה לקולנוע ולצילום ובעלי חברת "סינמה פרודקשן", זכו בקטגוריית תוכנית האקטואליה-תחקיר-חדשות הטובה ביותר במסגרת פרסי האקדמיה לטלוויזיה על תוכניתם "דין וחשבון עם רינו צרור".

פוקס המאה ה-20. גיא נתיב וארז תדמור, במאים ובוגרי המחלקה לקולנוע, צילמו סרט קצר לחברת פוקס המאה ה-20. הסרט יוקרן ברשת פוקס בטלוויזיה ובאתר האינטרנט של החברה. בהמשך אמור הסרט להתרחב לסרט עלילתי באורך מלא. החברה פנתה לשני הבמאים בעקבות הצלחת סרטי הגמר העלילתיים הקצרים שלהם בפסטיבלים שונים ברחבי העולם: "מבול" – גיא נתיב ונועה ברמן-הרצברג (בוגרת המחלקה לכתיבה ומרצה במחלקה) ו"מוש" – ארז תדמור.

ישראל, תל-אביב. נועה ברמן-הרצברג, בוגרת המחלקה לכתיבה ולתסריטאות, הוזמנה להשתתף בסדנה לתסריטאים ולמפיקים "תל-אביב-לוס אנג'לס" שהתקיימה בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל-אביב. התסריט "Mensville " ("מנוחה נכונה") פותח במשותף על ידי נעה ברמן-הרצברג ודרק קורל, בוגר המחלקה לקולנוע מה-School of Visual Arts, NY . הסרט יצולם בסתיו בארצות-הברית ובישראל כקופרודוקציה משותפת לשני בתי הספר.

ישראל, תל-אביב. טל קורז'ק, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, נבחר להיות האנימטור הראשי בסדרת הטלוויזיה הסאטירית "מ.ק.22" העוסקת בהווי הצה"לי. הסדרה הופקה על ידי ערוץ ביפ, ושודרה מתחילת שנת 2004.

 

מאי 2003

גרמניה, המבורג. חנה סהר, בוגרת המחלקה לצילום, הציגה את תערוכת היחיד "Bingo Princess " בגלריה
Aplanat בהמבורג, גרמניה.

ישראל, תל-אביב. גיא רז, בוגר המחלקה לצילום, ערך את הספר "צלמי הארץ": ספר מקיף, הסוקר את ההיסטוריה של הצילום בארץ ישראל כפי שמשתקפת בעבודותיהם של מאות צלמים שפעלו בארץ במשך כ-150 שנה. הספר יצא בהוצאת מפה והקיבוץ המאוחד.

הנובר, ניו-יורק. זהר כפיר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית ובעלת תואר שני מטעם אוניברסיטת NYU בלימודי אינטראקטיב, הציגה עבודות וידאו-ארט ב- Hanover City Zooms , גרמניה, וב-NY Underground film festival, NYC , בניו-יורק.

ישראל, הרצליה. גלעד אדלשטיין, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, זכה במקום הראשון בתחרות "Code Art " שיזם המרכז הבינתחומי בהרצליה.

ישראל, ירושלים. פבל וולברג, צלם, אמן ובוגר המחלקה לצילום, השתתף בתערוכה הקבוצתית "התגלות: דמותו של ישו בצילום 1855-2002", שהוצגה במוזיאון ירושלים.

איטליה, פוסיטנו. "Jabberwocky ", סרט האנימציה של אילה בן-נחום, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, התקבל לפסטיבל "Cartoons on the Bay " שהתקיים בפוסטינו שבאיטליה. הסרט הוקרן במסגרת ה-International Showcase .

קוריאה. סרטי האנימציה של בוגרי המחלקה למדיה דיגיטלית דרור רווח ("Brothers "The Snoo ), אילה בן-נחום ("Jabberwocky ") ודלית בקרמן ("מרק צח") התקבלו מתוך 2,000 מועמדים לפסטיבל הבינלאומי לסרטים קצרים מאסיה 2003, "Films Festival Busan Asian Short " שהתקיים בקוריאה.

 

אפריל 2003

אנגליה, לונדון. קובי ישראל, בוגר המחלקה לצילום, זכה בפרס חבר השופטים במסגרתOpen exhibition AOP , בגלריית AOP בלונדון, אנגליה.

גרמניה, אוסנברוק. המחלקה למדיה דיגיטלית הוזמנה להציג עבודות סטודנטים ובוגרים לצד שש אקדמיות ואוניברסיטאות נוספות מאירופה. העבודות הוצגו במסגרת פסטיבל (EMAF )Media European Art הנחשב לפסטיבל האירופי הגדול ביותר ל-Media Art , ומתקיים מדי שנה באוסנברוק, גרמניה.

גרמניה, פוטסדם. סרטי האנימציה של בוגרות המחלקה למדיה דיגיטלית אורי עדן ("Woman Being ") ודלית בקרמן ("מרק צח") התקבלו לפסטיבל הסטודנטים הבינלאומי "Sehsuchte " שבפוטסדם, גרמניה.

סאול. דלית בקרמן, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, הוזמנה בחודש אפריל לקוריאה לרגל הקרנת סרט האנימציה שלה "מרק צח" (אנימציה) בפסטיבל (WFFIS) – Women's Film Festival in Korea, Seoul .

 

מרץ 2003

ישראל, רמת גן. פבל וולברג, צלם, אמן ובוגר המחלקה לצילום, זוכה בפרס היוקרתי ג'אפין (פרס שנתי על הצטיינות באמנות הפלסטית ע"ש ז'נט וגו'רג' ג'אפין, המוענק על ידי קרן התרבות אמריקה-ישראל).
צ'כיה. סרטי האנימציה "Bernie HiWash " של אורן בן-טוב ו"שה-דו" של דורון ליברמן, בוגרי המחלקה למדיה דיגיטלית, הוזמנו להשתתף בפסטיבל "Anifest Trebon " בצ'כיה.

גרמניה, אוברהאוזן. "מרק צח" סרט האנימציה של דלית בקרמן, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, התקבל לתחרות הבינלאומית של הפסטיבל היוקרתי באוברהאוזן, גרמניה. דלית הוזמנה להיות אורחת הפסטיבל.

ברלין, ניו-יורק. זהר כפיר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית בקמרה ובעלת תואר שני מטעם אוניברסיטת NYU בלימודי אינטראקטיב, הציגה עבודות וידאו-ארט במסגרת "Transmediale 03 " , ברלין, גרמניה וב-"Nekeva - Visuals for live dance performance ", ניו-יורק.

 

פברואר 2003

גרמניה, ברלין. גיא נתיב וארז תדמור, בוגרי המחלקה לקולנוע, נבחרו מתוך 2,000 מועמדים להשתתף בסדנה היוקרתית לבמאים צעירים First Berlinale Talent Campus שהתקיימה במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע בברלין. גיא וארז נבחרו בעקבות הצלחת סרטי הגמר העלילתיים שלהם בפסטיבלים שונים ברחבי העולם: "מוש" ו"מבול".

בלגיה, בריסל. "Bernie HiWash ", סרט האנימציה של אורן בן-טוב, בוגר המחלקה למדיה דיגיטלית, הוצג בבריסל במסגרת פסטיבל האנימציה "Anima 2003 festival ".

ישראל. תל-אביב, ירושלים. "Coming Soon ", עבודת הווידאו-ארט של שירי סנדלר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, הוקרנה במסגרת הקרנות Video Zone שהתקיימו בסינמטקים בתל-אביב ובירושלים. העבודה נבחרה לאחר השתתפותה בביאנלה לווידאו-ארט, שהתקיימה בתל-אביב בחודש

 

נובמבר 2002

צרפת. אילה בן-נחום, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית, הוזמנה לצרפת להקרנת סרט האנימציה שלה "Jabberwocky " בפסטיבל היוקרתי Portier בצרפת.
ישראל, תל-אביב. זהר כפיר, בוגרת המחלקה למדיה דיגיטלית בקמרה ובעלת תואר שני מטעם אוניברסיטת NYU בלימודי אינטראקטיב, הציגה עבודת וידאו-ארט במסגרת פסטיבל וידאו-ארט V-scape שנערך בסינמטק תל-אביב.
ישראל, תל-חי. אלדד רפאלי, בוגר המחלקה לצילום, הציג את תערוכתו "מבט פנימה – צילום חברתי" במוזיאון הישראלי לצילום, תל-חי.
אנגליה, לונדון. קובי ישראל, בוגר המחלקה לצילום, הציג את תערוכת היחיד "Views " בגלריה "The boy " בלונדון, אנגליה.

 

ינואר 2003

צרפת, פריז. חנה סהר, בוגרת המחלקה לצילום, הציגה את תערוכת היחיד "wallpaper " בגלריה Passage de Ret בפריז.

ישראל, תל-אביב. תערוכה קבוצתית בגלריה קמרה אובסקורה של בוגרי המחלקה לצילום יאיר ברק, אליק טרוסמן, עמית כנעני, עדי מנחמי ואריאלה פלוטקין.