קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות

אודות בית הספר

קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות נוסד בשנת 1978 ובמהלך השנים הכשיר אלפי בוגרים מצטיינים בכל ענפי האמנות, תעשיית הקולנוע, המדיה והתקשורת.

בבית הספר ארבע מחלקות במתכונת לימודים מלאים. צילום, קולנוע, אנימציה - שלוש מחלקות בנות ארבע שנות לימוד - ומחלקה לכתיבה במתכונת בת שלוש שנות לימוד, מסגרת ייחודית ללימודי ערב - במתכונת לימודים בת שנתיים ומערך קורסי חוץ.

יצירת קשר

לקבלת מידע מלא\י פרטים ואחד מיועצי הלימודים יצור איתך קשר:
 
אינני מעוניינ\ת לקבל מידע פרסומי

חדשות

צוות המחלקה לקולנוע מברך את אלירן אליה על סיום צילומי ה "פיצ'ר" (סרט עלילתי באורך מלא) הראשון שלו.
 
הסרט "מוטלים בספק" מופק בעידוד קרן הקולנוע הישראלית ויצא לבתי הקולנוע בקיץ הקרוב.
 
אלירן הוא בוגר מצטיין של מחזור 2012 של המחלקה לקולנוע, סרט הגמר שלו "קשת בענן" השתתף בפסטיבלים רבים בארץ ובחול ובינהם פסטיבל הסרטים ירושליים ופסטיבל הסטודנטים הבינלאומי.
 
אנו מאחלים לאלירן בהצלחה בסרטו החדש.
 

ברכות לתומר אסייג בוגרת המחלקה לקולנוע, על הזכייה בפרס השני של מענק ברנשטיין לשנת 2017 מטעם הקרן לירושלים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ופסטיבל הקולנוע ירושלים.  

הפרס ניתן בתחרות הפיצינג להפקת סרט הגמר התיעודי "שיהיה לנו לבן בחיים" .

מאחלים לך בהצלחה בהקרנת הבכורה בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2017.

 


 

 

ברכות לאמיר פרכדין בוגר המחלקה לקולנוע , עם זכיית סרטו, סרט גמר לימודיו - "בין שתי מיתות ", בפרס הבימוי הטוב ביותר בפסטיבל הבינלאומי ה18 לסרטי סטודנטים תל אביב 2016 .

Between-Two-Deaths.jpg

 


 

 

יוסי נחמיאס, מורה נערץ, חוקר צילום מקומי ועכשווי, ואוצר הלך לעולמו.

יוסי לימד בקמרה אובסקורה שנים רבות בהן כיהן כראש מחלקה לצילום במשך כארבע שנים והיה בין אלה שאימצו בחום את המדיום הדיגטלי, בתקופה שנראה היה שמאיים על עצם קיום היצירה הצילומית. המחלקה שיגשגה בתקופתו, הוא עודד יוזמות סטודנטיאליות, ביקורות עבודות פומביות ותערוכות, פנים בית ספריים ושיתופי פעולה חיצוניים עם מוסדות מסחריים ואחרים- כחלק, מתהליכי ההכשרה המתבקשים מבית ספר לצילום.

הנהלת בית הספר, סגל המורים ותלמידיו הרבים מרכינים היום ראש.

אהבנו אותו מאוד. יהי זכרו ברוך.

unnamed.jpg

 

ברכות לאמיר ראג'פורקר, בוגר המחלקה לקולנוע, עם זכיית סרטו, סרט גמר לימודיו - "איך לא לומר, אני אוהב אותך", במקום הראשון בתחרות סרטי הסטודנטים בפסטיבל הקולנוע  'סרטים יוצרים מציאות' ה-4.

הסרטים, המוצגים ומתמודדים בפסטיבל [יזמת עמותת שק"ל] עוסקים במוגבלויות ובאנשים המתמודדים איתן מפרספקטיבות של שיוויון, קבלה חברתית וקידום זכויות ורבים מהסרטים משלבים אנשים עם מוגבלויות כיוצרים.

_רגפוקר_איך_לא_לומר_אני_אוהב_אותך.jpg

 


 

ברכות לגיל שניידרוביץ, עורך, בוגר המחלקה לקולנוע, עם עליית הסרט התיעודי, הוטליין', שערך במשותף עם הבמאית סילבינה לנדסמן,  לאקרנים בסינמטקים, ברחבי הארץ.

'הוטליין', מתעד את אחורי הקלעים של המאבק המשפטי על זכויותיהם של מבקשי המקלט בארץ, וזכה הקיץ בפרס קרן ון ליר לסרט התיעודי במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים 2015 . 


 

 

המחלקה לצילום מזמינה:

תערוכת גמר 2015

יום חמישי 20/08/2015 בשעה 20:00

מרכז האום, רחוב יצחק שדה 29, תל אביב

 

פרידה מגשר מעריב – צפייה מגג מרכז האום

 

לאירוע:

https://www.facebook.com/events/906102499457230/

 

 


 

בית הספר מבקש לברך ולאחל הצלחה לבוגריו המועמדים לפרסי אופיר לקולנוע ולטלוויזיה 2014. ואלה הם:

'מיתה טובה' סרטם של טל גרנית ושרון מימון

מיתה טובה שרון מימון פוסטר

'מיתה טובה' סרטם של טל גרנית ושרון מימון, תסריטאי ובימאי, בוגר המחלקה לקולנוע, מועמד לפרס ב-14 קטגוריות בפרסי אופיר 2014, מספר המועמדויות הגבוה ביותר לפרסים השנה. הקטגוריות בהם הסרט מועמד: הסרט העלילתי, הבימוי, התסריט, השחקן הראשי, השחקנית הראשית, שחקנית המשנה, שחקן המשנה, הצילום, העריכה, הליהוק, עיצוב אמנותי,  האיפור, המוסיקה המקורית, ופס הקול. במקביל, התקבל, 'מיתה טובה' לפסטיבל טורונטו ויחד עם הסרט 'גט', יוקרן במסגרת המוקדשת לקולנוע בינלאומי עכשווי. הקרנת הבכורה של 'מיתה טובה' תתקיים בסוף אוגוסט בפסטיבל ונציה.

במהלך השנים זכה שרון, במספר פרסים, ביניהם ניתן למנות:  פרס הדרמה הטובה ביותר ע"ש ענת פרחי,  לדרמת הטלוויזיה "משכנתא" שכתב וביים במשותף עם טל גרנית, פסטיבל ירושלים, 2006. כתב את התסריט לסרט 'סיפור גדול' [במשותף עם דני כהן-סולל, גם הוא בוגר המחלקה לקולנוע] וביים את הסרט בשיתוף עם ארז תדמור. הסרט, זכה פרס הקהל בפסטיבל קרלובי . ופרס הסרט הקצר הטוב ביותר, לסרטו המשותף עם טל גרנית "להרוג דבורה", פסטיבל חיפה 2009.

 


 

סרטם  של ארז תדמור וגיא נתיב,  במאים ותסריטאים ובוגרי המחלקה, "אלוהים יקר", מועמד בקטגוריית הסרט העלילתי הקצר ביותר, בפרסי אופיר  2014.

אלוהים יקר ארז תדמור גיא נתיב

תדמור ונתיב, המשיכו לשתף פעולה, גם לאחר סיום לימודיהם במחלקה לקולנוע  ויחד ביימו את הסרט הקצר "זרים", שזכה ב- 2003 בפרס הקהל לסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל סאנדס 2003, בפרס 'וולג'ין' לציון לשבח בפסטיבל הקולנוע ירושלים וב-30 פרסים נוספים בפסטיבלים בינלאומיים. 'זרים' אף נמנה עם עשרת הסרטים המועמדים לפרס האוסקר 2004 בקטגוריית הסרטים הקצרים.  סרטם הקצר המשותף השני 'אופסייד', זכה בפרס הסרט הקצר בפסטיבל מנהטן 2006. סרטם הארוך השלישי "הבן של אלוהים" שנכתב במשותף עם שרון מיימון, היה מועמד בארבע קטגוריות בפרסי אופיר 2013 .

כמו כן, תדמור ביים יחד עם שרון מימון את "סיפור גדול" שזכה בפרס הקהל בקרלובי וארי, השתתף בפסטיבל טרייבקה ופתח את פסטיבל ירושלים.  סרטו הרביעי 'ארץ פצועה' עומד לצאת לבתי הקולנוע ב- 2015. גיא נתיב ביים את הסרט "מבול", שזכה בציון לשבח בפסטיבל ברלין, שני פרסים בפסטיבל סלוניקי ושלושה פרסים כולל הסרט הטוב בפסטיבל חיפה.


ג'ואל אלכסיס, עורכת, בוגרת המחלקה לקולנוע, מועמדת לפרס העריכה הטובה ביותר לעריכת סרטם של רונית ושלומי אלקבץ "גט".

גט עריכה גואל אלכסיס פוסטר

ג'ואל מבין בכירות העורכות בארץ, עורכת פרויקטים לקולנוע ולטלוויזיה, תיעודיים ועלילתיים. מבין הפרסים שזכתה:  פרס העריכה, פסטיבל סאנדס 2010 - 'שתיקת הארכיון', פרס העריכה פסטיבל ירושלים 2013 - "הנוער", וב-2014 זכתה במשותף עם סאנג'יב היראטמי, בפרס העריכה של הסרט 'הנסיך הירוק'.


 סרטו אליה אלירן, בימאי, בוגר המחלקה, "דפיקה בדלת" מועמד לפרס הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר. סרט גמר לימודיו "קשת בענן" (2011) היה מועמד בפסטיבל הקולנוע ירושלים בקטגוריית סרטי סטודנטים, מוזמן להקרנות בארץ וברחבי העולם ונבחר להשתתף בפסטיבל רבים מקומיים ובינלאומיים.

פתאום דפיקה בדלת אלירן אליה פוסטר


ברכות לבמאים גיא נתיב וארז תדמור, ולתסריטאי שרון מימון, בוגרי המחלקה לקולנוע, עם עליית סרטם "הבן של אלוהים" לאקרנים.

גיא, ארז ושרון - שלושה יוצרי קולנוע מובילים, החלו לעבוד במשותף במהלך לימודיהם ב'קמרה' ומאז מתמידים ביצירת קולנוע, יחד ובנפרד. התסריט של 'הבן של אלוהים' נכתב במשותף לשלושה. נתיב ותדמור, ביימו במשותף את הסרטים הקצרים "זרים" ו"אופסייד" איתם זכו בפסטיבל סאנדאנס והשתתפו בפסטיבל ברלין . עם "זרים", סרטם הארוך הראשון, השתתפו בעשרות פסטיבלים כולל סאנדנס וטרייבקה.

תדמור ביים עם שרון מימון,  את "סיפור גדול" שזכה בפרס הקהל בקרלובי וארי, השתתף בפסטיבל טרייבקה ופתח את פסטיבל ירושלים, וגיא נתיב ביים את "מבול" [המבוסס על סרט גמר לימודיו ב'קמרה'], שזכה בציון לשבח בפסטיבל ברלין, שני פרסים בפסטיבל סלוניקי ושלושה פרסים כולל הסרט הטוב בפסטיבל חיפה.

מימון כתב וביים עם טל גרניט מספר פרויקטים: דרמת הטלוויזיה 'משכנתא,' זוכת פרס הדרמה בפסטיבל ירושלים. הסרט הקצר 'להרוג דבורה' - זוכה פרס הסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל חיפה 2009, ואף זכה בפסטיבלי הקולנוע 'ויאדוליד' ו 'אגילר דה קמפו' שבספרד, בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר ובציון לשבח בפסטיבל 'אינטרפילם ברלין'. ו-'חופש גדול' - סרט קצר. 

לטריילר:https://www.youtube.com/watch?v=6LbEO1f5R8Q


המחלקה לקולנוע שמחה להזמינכם:

סטודנטים צוות וסגל //

להקרנת סרטי בוגרים 2014

מחכים לראותכם!

image001

אמיר סומר // סטודנט שנה שנייה במחלקה לכתיבה מפרסם גילוי דעת,

ובגילוי לב משתף בחייו הסטודנטיאליים: ענייני פרנסה / עזרת הורים / חיפוש עבודה בתחום לימודיו וההתמודדות עם הסירוב והמילה "לא".

או בקיצור - התבגרות.

הרשימה מלווה בתצלומיה של אורטל תורג'מן // סטודנטית שנה שנייה, במחלקה לצילום. 

הקליקו כאן לקישור לכתבה - גם בן מלוכה לא מוצא עבודה

50489940100499490699no

עמוד 1 מתוך 3