קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות

מילגות צילום

יצירת קשר

לקבלת מידע מלא\י פרטים ואחד מיועצי הלימודים יצור איתך קשר:
 
אינני מעוניינ\ת לקבל מידע פרסומי

הישגי בוגרים

כל בית ספר לאמנות הוא סוג של חממה. בית הספר עוטף את הסטודנט ומנהל עימו יחסים של ביקורת-דאגה, ואז לאחר תום הלימודים, הסטודנט נחשף לעולם מעשי מאד וקצר רוח.

"קמרה" מנסה למתן את המעבר הזה, מהחממה לעולם ולהכיר את הסטודנטים שלה לאנשי אמנות, הקולנוע, ההי-טק, התעשייה והתקשורת, כבר במהלך תקופת הלימודים.

לימודי צילום


> מחפש לימודי צילום מקצועיים?

> לימודים (ומפגשים מרתקים) עם המורים והצלמים הטובים ביותר?
> בית ספר לצילום המשלב אומנות, ידע עיוני, טכנולוגיה מתקדמת וצילום מסחרי?

לימודי צילום בקמרה אובסקורההמחלקה לצילום של קמרה אובסקורה הוקמה ב-1980 ומתבססת לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית תחת פיקוחו של מה"ט.


בשלושת העשורים שחלפו מאז הקמתה, בהם עולם הצילום הוכיח עצמו שוב ושוב כדינמי ומשתנה, המחלקה שמה לעצמה למטרה להתעדכן, עקב בצד אגודל ובדרך קבע, עם התמורות הטכנולוגיות והפדגוגיות שהינן מאפיין מרכזי של עולם הצילום העכשווי. העיקרון המנחה של המחלקה מיומה הראשון הינו תפישת הצילום כפרקטיקה אמנותית ואת הוראת הצילום כמקצוע עם תבנית מחשבה אסתטית, תאורטית, בעלת הקשרים תרבותיים, היסטוריים וביקורתיים.

לימודי צילום המשלבים אומנות וכלים פרקטיים לעבודה

תוכנית הלימודים במחלקה לצילום, מיישמת מכלול עדכני של לימודים עיוניים, טכנולוגיים ורעיוניים לצד לימוד מונחי השפה החזותית העכשווית, ומעניקה לתלמידים ידע עיוני מעשי המכין אותם לקראת המפגש עם עולם הצילום האמנותי והמסחרי - מקצועי גם יחד.

בשנים האחרונות מאופיינת תכנית המחלקה בהפנמת תכנים עדכניים, אשר בחלקם נלמדים בלעדית ב'קמרה אובסקורה'; שילוב צילום עם סאונד וטקסט - במסגרת לימודי הכתבה העיתונאית במאה ה-21, התמחויות ניהול צבע  - הנלמדות במסגרת ההתמחויות הטכנולוגיות של השנה השלישית, וכך גם התמחויות נוספות בצילום המסחרי, כמו צילום אופנה, מזון וצילום אדריכלי.

מסגרת קורסים וסדנאות, המציידת את התלמידים בכלים חדשניים ביותר של המדיום,  ומרחיבה את יכולות הביטוי הנדרשות כיום מהצלם. אך דווקא הדגש על הזיקה למסורת הצילום ולאוצרותיו ההיסטוריים-תרבותיים, הניכר בתוכנית הלימודים, מאפשר לתלמיד, לצד היותו מצויד בכלים הטכנולוגיים המתקדמים, לפתח תשתית רעיונית איתנה והבנה מרובדת ומורכבת של מלאכת הצילום ולימודי הצילום.


שיתופי פעולה עם גורמים מובילים בתעשיה

מאפיין ייחודי נוסף של לימודי צילום ב'קמרה אובסקורה' הוא בשיתופי הפעולה, פרויקטים ושילוב תלמידים עם גורמים מחוץ לבית הספר, במסגרת לימודית תומכת.  מבין שיתופי הפעולה בשנתיים החולפות;  "ארכיטיפים וגיבורי תרבות" - שיתוף פעולה עם חברת "קשת" ותוכנית "האח הגדול". פרויקט צילום ביקורתי, שהוצג בתערוכה מסכמת ב'בית בנמל', ת"א.
"אוצרים-מצלמים" - שיתוף פעולה עם רשת בתי הקפה "לאביט". במסגרת פרוייקט זה תלמידים אצרו תערוכות של חבריהם במסגרת קורס אוצרות, בשנה השלישית.
"על אנשים וזבל" - בשיתוף עם פארק אריאל שרון והמרכז לחינוך סביבתי – חירייה.
פרויקט צילום תיאטרון - שיתוף פעולה עם התיאטרון הארצי לילדים ולנוער.
"עומק השדה, ארכיטקטורה מצולמת" - שיתוף פעולה עם עמותת האדריכלים, ובו צוותי עבודה של צלם-אדריכל, המתחקים אחר 'הרעיון האדריכלי' בפרויקטי בנייה ציבוריים.

בית ספר לצילום 'קמרה אובסקורה' - שנים של עבודה אינטנסיבית ופוריה

אמנים פעילים רבים הינם בוגרי בית ספר לצילום של קמרה אובסקורה ולהם מקום נכבד ותרומה חשובה בהתהות שיח הצילום המקומי. בוגרי המחלקה מציגים בתערוכות, גלריות ומוזיאונים ופעילים בשדה הצילום המסחרי בארץ ובחו"ל, כשרבים מהבוגרים הצטרפו לצוות המרצים של קמרה ושל בתי ספר אחרים בארץ.

קורס צילום דיגיטאלי - לחץ כאן למידע נוסף
צילום וידאו - סילבוס
חדש! קורס צילום אופנה

קורס צילום עיוני ומעשי