קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות

חדשות

  הקרנת סרטי בוגרים - המחלקה לקולנוע. שישי 15.6 09:15 יס פלנט הקרנת סרטו של אלירן אליה "קשת בענן" בסינמטק תל אביב בית הספר מברך את תלמידי המחלקה לכתיבה, עם הוצאת ספריהם 'מות האדמו"ר' - סיפור חייו של אדם ברוך - נשיא ביה"ס לשעבר  

יצירת קשר

לקבלת מידע מלא\י פרטים ואחד מיועצי הלימודים יצור איתך קשר:
 
אינני מעוניינ\ת לקבל מידע פרסומי

הישגי בוגרים

כל בית ספר לאמנות הוא סוג של חממה. בית הספר עוטף את הסטודנט ומנהל עימו יחסים של ביקורת-דאגה, ואז לאחר תום הלימודים, הסטודנט נחשף לעולם מעשי מאד וקצר רוח.

"קמרה" מנסה למתן את המעבר הזה, מהחממה לעולם ולהכיר את הסטודנטים שלה לאנשי אמנות, הקולנוע, ההי-טק, התעשייה והתקשורת, כבר במהלך תקופת הלימודים.

לימודי כתיבה - קמרה אובסקורה


> מתעניין לגבי לימודי כתיבה?

> מחפש לימודים (ומפגשים מרתקים) עם המורים הטובים ביותר בתחום?
> בית ספר לכתיבה השם דגש על סוגי כתיבה שונים, יצירתיות ושיפור יכולת הביטוי האישית?

בית הספר לכתיבה של 'קמרה אובסקורה' מהווה נקודת מפגש לכל מי שרואה בכתיבה כלי ביטוי למימוש תכליתו היצירתית.
לימודי כתיבה המשלבים בין תחומי הכתיבה השונים: כתיבה פרוזה, תסריט, כתיבה עיתונאית, כתיבה למדיה ועוד.
לימודים עם המורים הטובים ביותר!


>> תוכנית הלימודים המלאה - לחץ כאן לצפייה
>> קורס כתיבה יוצרת - מידע נוסף

 

קמרה אובסקורה' בית הספר לאמנות נוסד בשנת  1978 ובמהלך השנים הכשיר אלפי בוגרים מצטיינים בכל ענפי האמנות, תעשיית הקולנוע, המדיה והתקשורת. בוגרים אלו מתברכים בהישגים רבים בארץ ומחוצה לה, מציגים ומצטיינים בפסטיבלים ישראליים ובינלאומיים רבים  בבית הספר שלושה מחלקות במתכונת לימודים מלאים או לימודי ערב כאשר המחלקה לכתיבה ב'קמרה אובסקורה' נוסדה בשנת 1992 ומשלבת בין תחומי הכתיבה : פרוזה,  כתיבה למדיה וכתיבה עיתונאית.

 

בראש המחלקה עומדת איריס לעאל

מהסופרות הבולטות בישראל, זוכת פרס ראש הממשלה, פרס ברנשטיין, שניים מספריה היו מועמדים לפרס ספיר. כותבת בקביעות מאמרי דעה לעיתון הארץ.

 

תוכניות הלימודים במחלקה מאפשרת לסטודנטים השואפים להיות כותבים מקצועיים להרחיב ידע ולהשתכלל בכתיבה באמצעות הסדנאות המרכזיות: תסריט, פרוזה, כתיבה עיתונאית וכתיבה למדיה וסדנאות "הלווין" המקיפות ומשלימות אותן.

המבנה הייחודי של המחלקה מעניק לסטודנטים הזדמנות להתנסות בתחומי הכתיבה השונים ומקיים איזון מדויק שאינו בנמצא במוסדות אקדמיים אחרים, בין יסודות תיאורטיים, שיכלול טכני ולשוני והיכרות עם תבניות, ז'אנרים ומסורות, ובין עבודה מעשית ואינטנסיבית בסדנאות המרכזיות.

קורסים בין-תחומיים והתבוננויות חדשניות בנושאים קלאסיים הינם ממאפייניה המיוחדים של התוכנית ומבטאים את הרגישות שהיא מגלה לדינמיקה התרבותית.

 

תכנית הלימודים במסגרת לימודי כתיבה הינה אינטנסיבית ומחייבת קריאה וכתיבה בנוסף על שעות הלימוד בבית הספר.

 

בתום כל שנת לימודים מתקיימת 'ביקורת טקסטים מסכמת' בהשתתפותם של סגל ההוראה וסטודנטים מן המחלקה.

 

עם בוגרי המחלקה נמנים סופרים, תסריטאים, עורכי תוכן, בעלי טורים ורשימות ומבקרי קולנוע.

 

חשוב לציין כי הלימודים ב'קמרה אובסקורה' מתמקדים במקצועות ויזואליים-יצירתיים המקיימים דיאלוג ויחסי גומלין עם קידמת הטכנולוגיה, עם עולם המדיה ועם עולם האמנות. 

 

בקמרה אובסקורה קיימת גם מחלקת לימודי חוץ המרכזת קורסים ומסלולים כאשר ניתן לשלב בין לימודי הכתיבה לקורסים שונים מעולם הקולנוע וצילום סטילס.
שיתופי הפעולה הבין מחלקתיים, קורסים וסדנאות הנלמדים במשותף, תורמים רבות להפריה הדדית, להרחבת תחומי הידע, הנסיון ושיכלול השפה החזותית בכלל ולהעמקת היצירה בכל אחת מן המחלקות באופן ספציפי.

 

למעשה כל סטודנט יוכל להרחיב את אופקיו בנוסף ללימודי הכתיבה , דבר אשר יוכל לתת לו כלים להשתלבות בשלל תחומים .

כגון שילוב של קורסי צילום בנוסף ללימודי הכתיבה יוכל לתת לו את היכולת להביע גם בכתב וגם וויזואלית מה שמאפיין היום את עולם העיתונות בניו מדיה.

 

"אישה עם זקן" (יוני אשרוב) - סיפור של תלמיד שנה ב'

>> איך כותבים תסריט? יש לנו קורס ממוקד בנושא! (לחץ כאן)